Ana sayfa BT Gündem Motorola, China Mobile ile çerçeve anlaşması imzaladı

Motorola, China Mobile ile çerçeve anlaşması imzaladı

86
0

Motorola, Inc. Çin Mobil iletişim şirketi China Mobile’e mobil telekomünikasyon teçhizatı ve servisleri sağlamak üzere bu şirketle bir yıllık bir çerçeve anlaşması imzaladığını duyurdu. 27 Nisan 2009 tarihinde ABD’nin Washington D.C. kentinde imzalanan, yaklaşık 310 milyon dolar tutarındaki anlaşma China Mobile’in şebeke kapasitesini ve performansını arttırarak mümkün olan en iyi iletişim deneyimini sunmasına yardım edecek. 310 milyon dolarlık tahmini rakam Motorola’nın yıllık gelir projeksiyonlarına da uygun.Anlaşma kapsamında Motorola, China Mobile’ın şebeke geliştirme, şebeke optimizasyonu ve sistem değiştirme ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu şirkete GSM/GPRS/EDGE altyapısı ve ilgili hizmetleri sunacak. En yeni teknolojinin kullanıldığı Motorola ürünleri ve çözümleri China Mobile’ın yüksek performanslı ses ve veri hizmeti sunmasını sağlamakla kalmayıp, son kullanıcıların deneyimlerini de optimum düzeye taşıyacak ve GSM şebekesi ile TD-SCDMA şebekesinin birlikte sorunsuz bir şekilde çalışmasını da mümkün kılacak. Açıklanan bu son anlaşma, China Mobile ile Motorola arasında uzun yıllardan beri devam eden ve Ağustos 2008’de duyurulan 431 milyon dolarlık GSM şebekesi büyütme sözleşmelerini de içeren işbirliğinin yeni bir halkasını oluşturuyor.

Motorola Avrupa Hizmetler Satış Direktörü Alper Türken şunları söylüyor: “Motorola, China Mobile ile 20 yıldan fazla bir süredir birlikte çalışmakta. Motorola, China Mobile’ın uzun dönemdeki bir stratejik ortağı olarak bu şirketin büyüme sürecinin bir parçası olmaktan gurur duyuyor. Mobil telekomünikasyon sektöründe her zaman yenilikçi ve öncü bir firma olan Motorola, 2G, 3G, ve LTE’yi kapsayan komple hizmet portföyü ile yatırımların geri dönüşünü en üst düzeye çıkaran ve son kullanıcılara gerek evlerinde gerekse dışarıda en zevkli telekomünikasyon deneyimlerini sunan son teknoloji ürünü bir şebeke oluşturma çalışmalarını ülkemizde de gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.”

China Mobile’ın sınıfının en iyisi bir 3G şebekesi kurma çabalarında GSM ile TD-SCDMA sistemleri arasındaki uyumlu çalışma gündemin önemli maddelerinden birini oluşturuyor. GSM’de bir dünya lideri olan Motorola bu başarısını Çin’de de devam ettirerek şebeke kurma ve optimize etmede engin tecrübe sahibi oldu. Çin pazarını ve bu ülkedeki ihtiyaçları iyi bilen Motorola, China Mobile’ın yatırımlarının karşılığını en üst seviyede almasını ve köklü abone tabanının getirdiği avantajlardan yararlanmasını sağlayacak benzersiz 2G/3G çözümlerini mükemmel biçimde sunabilecek bir pozisyonda. Ayrıca, Motorola’nın 3G şebekeleri kurma ve yönetmedeki zengin küresel deneyimi de China Mobile’ın yüksek kaliteli 3G servislerini daha erken bir tarihte ve uygun maliyetle sunmasını mümkün kılacak.