Ana sayfa BT Gündem Motorola’dan Kuveyt’e HSDPA ağı

Motorola’dan Kuveyt’e HSDPA ağı

122
0

Motorola, Kuveyt’te Mobil Telekomünikasyon Kurumu MTC ile gerçekleştirdiği anlaşma ile ülke çapında 3G HSDPA ve HSUPA ağı destek ve geliştirme hizmetleri sağlayacağını ve böylece MTC Kuwait abonelerine eşsiz bir geniş bant deneyiminin sunulacağını açıkladı.Motorola, ağ altyapısı oluşturarak ve ülke çapında 3G/HSDPA ağ bağlantısı entegrasyon ve destek hizmetleri sağlayacak. Bu sayede MTC Kuwait aboneleri, gerek iç gerekse dış mekanlarda geniş bant teknolojisinden yararlanma fırsatı bulacak. Motorola’nın sunduğu HSUPA çözümleri ile gönderim hızı 1.92Mbps’e çıkartılarak interaktif ve multimedya servislerinden daha hızlı bir şekilde yaralanılması sağlanıyor. Anlaşma ayrıca, yenilenmiş IP backhaul çözümleri ile abonelerin 7.2Mbps hızında aktarım yapabilmelerine de olanak tanıyacak.

MTC Kuwait, Motorola’nın HSDPA ve HSUPA’in faydalarını birleştiren HSxPA teknolojisinden faydalanarak 2 yollu, yüksek hızlı iletişim sağlıyor. Bu sayede kullanıcıların gerek iş hayatlarında gerekse özel yaşamlarında şebeke erişimi, elektronik posta gönderimi, sosyal iletişim, dosya paylaşımı, çevirim içi oyun ve web ortamında konferans gibi uygulamalarda büyük kolaylıklar sunuyor.

MTC Kuwait CEO’su Barrak Al Sabeeh; “MTC Kuwait’in sunacağı geliştirilmiş 3G/HSxPA şebeke teknolojisi ile abonelerimiz; çok daha hızlı bir şekilde veri aktarımı ve gönderimi yapabilecekler. Video paylaşımını kolayca ve çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Motorola’nın HSxPA teknolojisi ile 3G teknolojisinin kullanım alanı genişliyor ve kullanıcılar yepyeni çözümlere kavuşuyor” açıklamasını yaptı.

MTC Kuwait, gerçekleşen anlaşma sonucunda HsxPA teknolojisi çözümleri ile Orta Doğu’da abonelerine geniş bant ile oldukça hızlı ve azaltılan gecikme sürelerinde veri transferi imkânı tanıyor. Ayrıca, aboneler artan kapasiteler sayesinde mobil geniş bant deneyimini daha efektif şekilde yaşayabilecek.

Motorola Türkiye Ev ve Ağlar Mobilite Çözümleri Satış Müdürü Alper Türken gerçekleştirilen anlaşma konusundaki görüşlerini şu sözlerle ifade ediyor: “Geliştirilmiş 3G/HSDPA ağı ve Motorola’nın sunduğu HSUPA teknolojisi ile abonelerinin mobil geniş bant deneyimlerini zenginleştiriyoruz. İnanıyoruz ki bölgede ilk defa uygulamaya geçirilen HSUPA ağ bağlantısı ile 3G’ye olan adaptasyon süreci kısalacak. Kullanıcılar veri gönderme ve alma fonksiyonlarını son derece hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirecek. Üstün HSDPA ve HSUPA çözümlerimizi Türkiye’de de hayata geçirebilmek için 3G lisans sürecinin tamamlanmasını dört gözle bekliyoruz.”