Ana sayfa BT Gündem Motorola’dan WiMAX çözümleri

Motorola’dan WiMAX çözümleri

122
0

Motorola Solutions’ın duyurduğu çözümler arasında gelecekte 802.16m ve LTE’ye geçecek operatörlerin bu süreci maliyet açısından en etkin şekilde gerçekleştirmesini sağlayan yeni WiMAX Access Point (WAP) 850, yeni donanım yatırımına gerek olmaksızın mevcut şebeke kapasitesini artıran WMX 5.0 yazılımı ve Motorola cihazlarının üçüncü parti WiMAX şebekeleriyle birlikte çalışabilirlik açısından test edilebilmesini temel alan Cihaz Geçerlik Testi Programı (Device Validation Program) yer alıyor.Motorola’nın daha az sayıda WiMAX noktasıyla daha yüksek kapasite sağlayan yeni baz istasyonu WiMAX Access Point (WAP) 850, operatörlerin abonelerine görüntülü görüşme ve VoIP hizmetlerini daha düşük maliyetle sunmalarına olanak tanıyor. WAP 850, ayrıca dünyanın LTE ve LTE-Advanced platformlarında %100 yeniden kullanılabilen ilk WiMAX baz istasyonu olma özelliğini taşıyor.

Beşinci nesil WiMAX yazılımı olan WMX 5.0 ile operatörler herhangi bir donanıma gerek olmadan, yalnızca yazılım yükseltmesi ile altyapı endüstri standardı özelliklere kavuşuyor. Bu olanak, operatörlerin altyapı yatırımlarının geri dönüşüne de katkı sağlıyor.

Motorola Solutions’ın yeni duyurduğu Cihaz Geçerlik Testi Programı (Device Validation Program) ise, operatörlerin çok sayıda üçüncü parti şebekesi üzerinde yer alan son tüketici ve kurumlara ait cihazların bir arada sorunsuzca çalışmalarını garantiye almalarını sağlıyor