MSI, OC Genie teknolojisini duyurdu

Ana kart ve ekran kartı üreticisi MSI’nın bugün piyasaya sürdüğü Easy OC serisi özelliklerinden biri olan OC Genie, hız aşırtma işlemlerinde bir devrim niteliği taşıyor. Bir düğme ve özel bir hız aşırtma işlemcisinden oluşan bu sistemle, karmaşık BIOS ayarlarına ve profesyonel hız aşırtma bilgisine gerek kalmıyor. MSI, 17-18 Temmuz’da Almanya’da düzenlenecek MSI Master Overclocking Arena Avrupa Finali’nde, P55 ana kart üzerinde OC Genie’nin inanılmaz hız aşırtma potansiyelini sergileyecek.Akıllı Hız Aşırtma İşlemcisi

MSI P55 ana kartlarda ilk kez kullanılan özel OC Genie teknolojisi, kullanıcıların hız aşırtma algısını kökten değiştirecek. OC Genie işlemcisi ve OC Genie düğmesi sayesinde artık donanım üzerinde değişikliğe ve BIOS ayarlarına gerek kalmıyor. OC Genie düğmesine bir dokunuşla, OC Genie işlemcisi en uygun hız aşırtma ayarlarını kendisi belirliyor. Karmaşık BIOS ayarlarına gerek kalmaması nedeniyle, donanımın zarar görme riski de ortadan kalkıyor. Geleneksel hız aşırtma yöntemlerinde deneme ve yanılmayla harcanan 10 ila 30 dakika sürenin aksine, OC Genie ile sadece 1 saniyede anında performans artışı elde etmek mümkün.

Tüm Sistemin Performansında Artış

Hız aşırtma teknolojilerinin çoğu, mikroişlemcinin saat hızında değişiklik yapar. MSI OC Genie ise sadece işlemci saatini ayarlamakla kalmaz, işlemci voltajını, bellek saatini ve bellek voltajını düzenleyerek hız aşırtmada istikrarı korur ve hız aşırtma payını ciddi derecede yükseltir. Belleğin düzenlenmesi, yanlış bellek ayarlarından kaynaklanan sistem istikrarsızlıklarını ortadan kaldırır. Böylece, sistemin performansını arttırmaya en uygun ayarlar otomatik olarak yapılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.