Mustafa Çağan vefat etti

Bilişim dünyasında uzun yıllar profesyonel yöneticilik yapmış olan, TÜBİSAD Bilgi Merkezi Komisyonu Başkanı Mustafa Çağan vefat etti.Microsoft Türkiye genel müdür yardımcılığı görevinden ayrıldıktan sonra, aile çiftliğinde kuzeni ile birlikte meyve üretimi ve ticaretine başlamış olan Mustafa Çağan, Kayseri Erciyes Dağında düzenlenen Ultra Sky Trail yarışmasında geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat etti.

3 bin 916 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağında bugün 64 kilometrelik parkuru içeren  ve 2 bin 200 metredeki Tekir yaylasından strat alan Ultra Sky Trail atletizm yarışmasında, Mustafa Çağan koşunun 17’nci kilometresinde kalp krizi geçirdi.  Erciyes dağının Hacılar ilçesi tarafındaki yaklaşık 3 bin metre yüksekliğindeki Aksu yaylasında meydana gelen olayda, atletler grubunun arkasında kalan Mustafa Çağan, fenalaşarak yere yığıldı. Talihsiz atlete 112 ekiplerince müdahale edilmesine karşın, kalp krizi sonucu vefat ettiği anlaşıldı.

Mustafa Çağan kimdir?

1960 İstanbul doğumlu olan Mustafa Çağan, İstanbul Alman Lisesi ve Almanya Darmstadt Teknik Üniversitesi MSc Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1986 yılında Braun AG’de profesyonel hayata atılan Çağan sırasıyla Türk Elektrik, Kofisa Trading, Türk Siemens Kablo ve Elektrik, Siemens Management Consulting ve Siemens A.Ş. ve Siemens Business Services şirketlerinde yönetici ve üst düzey yönetici olarak çalıştı.  Son olarak 2006 – 2013 yılları arasında Microsoft (Türkiye) Ltd. Şti.’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak profesyonel görev almış olan Çağan, Arena Bilgisayar’da yönetim kurulu üyeliği görevini ve TÜBİSAD Bilgi Merkezi Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütüyordu.  Çağan ayrıca, kuzeniyle birlikte aile şirketi Camandıra Meyve ve Sebzecilik Ltd. Şti.’nde meyve üretimi ile uğraşıyordu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.