NetApp Akkori Networks’ü satın aldı

NetApp, Akorri Network ile güçlerini birleştirerek müşterilere ortak BT altyapılarının otomasyonunu ve analizini sağlayacak araçlar sunacağını, hizmet düzeylerini yerine getireceğini ve hızla değişen ihtiyaçlara karşılık vereceğini duyurdu.

2005’te kurulan Akorri, sanallaştırılmış paylaşımlı BT altyapıları için performans kapasitesi analizi üzerine odaklanan bir veri merkezi yönetim yazılımı tedarikçisidir. Müşterilerinin performans darboğazlarını belirleyip depolama kapasitesi planlarını iyileştirerek sanal ortamların yönetimi için gerekli zaman, insan ve bütçe kaynaklarını rahatlatmalarına yardımcı olur.

NetApp, Bulut Bilişimin temeli olarak verimli ve esnek bir ortak BT altyapısı kurmak amacıyla endüstrinin tercih ettiği depolama platformunu sunarak Akorri’nin kurumlar karşısında saygınlık kazanmasını sağlayacaktır.

NetApp Ürün Faaliyetleri Başkan Yardımcısı Manish Goel:“Performans ve kapasite ihtiyaçlarını doğru olarak öngörme ve yönetme kabiliyeti, sanallaştırılmış ortama geçmek isteyen birçok müşterinin önünde engel oluşturuyor. Akorri, NetApp’in veri yönetimi kapasitesini güçlendirerek sanallaştırılmış ve Bulut Bilişim tabanlı ortamlarda daha kaliteli hizmet ve yüksek performans sunulmasına yardımcı olacak. Böylece müşteriler, BT’yi yeni büyüme fırsatlarından yararlanmak için kullanabilecekleri, ortam yönetimi için daha az kaynak harcayacakları bir ortak BT altyapısına daha hızlı geçebilecekler.” dedi.

Akorri Kurucusu, CTO’su ve Tasarımdan Sorumlu Başkan yardımcısı Rich Corley ise şu açıklamayı yaptı: “Akorri ve NetApp, tam tümleşik ve çok verimli bir dinamik BT altyapısı konusunda aynı vizyona sahip. Akorri, BT sisteminin tümünün daha iyi görünmesini ve izlenmesini sağlayarak, performans yönetimi yazılımında liderler arasına girdi. Farklı düşünen müşteriler, ortak BT altyapısına geçiş için bugün NetApp’i tercih ediyorlar. Şirketlerimizin birleşmesi, müşterilerimizin işlerindeki değişiklik ve büyümeyi planlamaları için en kapsamlı araçlara kavuşmasını sağlayacak.”

Gartner, NetApp’i “Liderler” arasına yerleştirirken Depolama Kaynakları Yönetimi ve SAN Yönetim Yazılımı kategorilerinde Akorri’yi “Geleceğe Bakanlar” olarak konumlandırdı. NetApp ve Akorri’nin bir araya gelmesi, müşterilere depolama yönetimi ve analizi konusunda endüstrinin en iyi imkanlarını sunacak

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu