NetApp’in Bulut Bilişim hizmetini alanların sayısı milyarı geçti

Bulut bilişim, sektörün yeni heyecan dalgası olmaktan çıkıp bilgi teknolojilerinin en önemli öncelikleri arasına girdi. Teknoloji yöneticileri, bulundukları şirkete özel bir bulut bilişim sisteminin kurulması için çalışıyor, halka açık hizmet veren tedarikçilerle görüşüyor, ya da iki yöntemin avantajlarını birleştiren karma modeller üzerinde çalışıyor.“Bilgi teknolojileri yöneticileri, işletmenin bugünkü ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da büyüyen işlere ayak uydurabilecek alternatifler arıyor,” diyen Netapp Bulut Bilişim Yetkilisi Val Bercovici, şöyle devam etti: “Bu pazarda başarılı olanların düşünme, seçme ve davranma biçimleri farklı. Firmalar ve devlet kuruluşları, NetApp’ın esnek ve verimli ortak BT altyapısıyla bulut bilişimin temelini atarak geleceğe hazır olmak yolunda çaba gösteriyorlar.”

NetApp, Bileşik Depolama Mimarisi ve Data ONTAP® üzerinde geliştirilmiş kapsamlı depolama ve veri yönetimi olanaklarıyla, bulut bilişim için depolama kapasitesi sunuyor. NetApp’ın esnek ve verimli ortak BT altyapısı, değişen talepleri karşılamak üzere dinamik olarak büyüyüp küçülebilen, güvenli, çok kullanıcılı bir çözüm oluşturuyor. Kurumsal müşteriler işleri büyüdükçe, BT altyapılarında ciddi değişikliklere gitmeden özel bulut ortamına geçişi tamamlayabiliyorlar.

Alliance Teknoloji Ortağı Programı’nı geliştiren NetApp, BMC, CA, Fujitsu, Microsoft, newScale, Tivoli ve VMware gibi 20’ye yakın kurumsal bulut yönetimi ortağını programa aldı. Bu ortakların bulut yönetimi çözümleri, bulut altyapısının otomasyonunu ve yönetimini sağlarken, NetApp OnCommand ile tümleşik olduğu için NetApp’ın yenilikçi depolama hizmetlerinin her alanda esnekliğini ve verimliliğini arttırırken, toplam sahip olma maliyetini ve karmaşıklığını da düşürüyor.

Andre Kiehne, Bulut Bilişim Başkan Yardımcısı, Fujitsu

“Günümüzde BT kurumları, sürekli değişen piyasaya ayak uydurmalarını sağlayacak esnek teknoloji ortamları istiyor. NetApp ile ortaklığımız, müşterilerimize güvenilir bulut çözümleri ve hizmetleri sunarak sabit maliyetlerin ve esnek olmayan altyapıların getirdiği yükü hafifletiyor. Birlikte sunduğumuz yenilikçi çözümlerle, şirketlerin işletme ihtiyaçlarına karşılık vermek için BT’den yararlanmasını ve yeni büyüme fırsatlarını yakalamasını sağlıyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu