Netaş satışlarını yüzde 90 artırdı

Netaş, 2012’nin ilk 9 ayında 278 milyon TL satış geliri elde etti. Geçen yılın aynı dönemine kıyasla, satış gelirlerini %90 artıran şirketin brüt kârı 27 milyon TL’ye, brüt kâr marjı oranı ise %10’a ulaştı. Netaş’ın Vergi Sonrası Dönem Kârı 2,8 milyon TL,  Faiz Vergi Amortisman Öncesi Kârı da (FVAÖK)  5,2 milyon TL oldu. FVAÖK marjı oranı ise değişen sipariş ve gelir profilinden kaynaklanan mevsimsellik nedeniyle %2 olarak gerçekleşti.
 
Konuyla ilgili bilgi veren Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “Aldığımız stratejik kararlar doğrultusunda, kamu, telekom servis sağlayıcı, finans, enerji, sağlık, perakende gibi farklı sektörlerdeki tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde çözümlerimizin kapsamını genişletmeye kararlılıkla devam ediyoruz. Bilişim ve teknoloji danışmanlığı, donanım, sistem ve uygulama yazılımı, ağ çözümleri tasarımı-satışı ve satış sonrası destek hizmetleri, dış kaynak kullanımı servisleri gibi çok çeşitli yetkinliklerden oluşan iş modelimiz sayesinde, ‘fırsat sağlayan lider şirket’ olma hedefimizle, satışlarımızı artırmaya devam ederken, kârlılığımızı da ön planda tutuyoruz ” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.