Netaş’tan yaratıcı fikirlere ödül

Netaş’ın, şirket genelinde yeni ve yaratıcı fikirlerin teşvik edilmesi, ortaya çıkan fikirlerin projelendirilerek ürün ve hizmete dönüşebilmesi amacıyla hayata geçirdiği Netaş İnovasyon Ödülleri’nin 2012’deki sahipleri belli oldu. Netaş kampüsünde düzenlenen törende kazananlara plaketleri, Netaş CEO’su C. Müjdat Altay ile sıradışı projeleriyle tanınan Porof. Zihni Sinir’in yaratıcısı ünlü mizahçı İrfan Sayar tarafından verildi.
 
Tüm şirket çalışanlarının katılımıyla, bu yıl 3.’sü düzenlenen yarışmaya, 93 yaratıcı fikir ve proje katıldı. Yarışmada 12 ayrı kategoride ödül verilirken, yapılan değerlendirmede, “Patent” kategorisinde Yalçın Arslan; “Yeni Ürün” kategorisinde Eda Somaklı Girgin; “Süreç İyileştirme” kategorisinde Nihan Namoğlu Cengiz; “Serbest Uçuyorum” kategorisinde ise Gökhan Gerezlioğlu ödüle layık görüldü. Plaket takdimi sonrasında, Porof. Zihni Sinir, Netaş çalışanlarına “teknoloji” konulu keyifli bir sunum gerçekleştirdi.
 
Törende bir konuşma yapan Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “Netaş olarak, müşterilerimize yeni iş fırsatları yaratma vizyonu ile hareket ediyoruz. Diğer taraftan, Türkiye’nin küresel teknoloji markası olmak gibi iddialı bir hedefimiz var. Bu hedefe ulaşabilmek, başarılarımızı sürekli kılmak, müşterilerimize değer yaratmak için, sürekli yeni teknolojiler düşünmemiz, tasarlamamız, yaratıcılığı ve inovasyonu hayatımızın bir parçası haline getirmemiz gerek. Biz Netaş’ta bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sektörünün en yetkin profesyonelleri olduğuna inandığım mühendislerimiz, yaratıcı fikirleriyle Netaş’a ve sektörümüze değer katıyor, fikirleri fizibilite çalışmalarının ardından ürüne dönüşebiliyor. Bu kapsamda, bugün bizimle birlikte olan, ileri görüşlülüğü, yaratıcı fikirleri ve teknolojiye mizahi yaklaşımıyla her zaman takdir ettiğimiz değerli sanatçı dostumuz İrfan Sayar, nam-ı diğer Profesör Zihni Sinir’e törenimize renk kattığı için teşekkür ediyorum.” dedi.
 
2012 Netaşİnovasyon Ödülleri – Ödül Kazananlar
1. İnovasyon Platformuna En Çok Fikir Giren Kişi – Güray Gürel
2. İnovasyon Platformuna En Çok Yorum Ekleyen Kişi – Güray Gürel
3. İnovasyon Platformunda En Çok İlgi Gören Patent Fikri – Gökhan Gerezlioğlu “Notebook`lar için ScreenTouchPad”
4. İnovasyon Platformunda En Çok İlgi Gören Serbest Uçuş Fikri – Tuğrul Timorci “İnsansız Sualtı Aracı”
5. İnovasyon Platformunda En Çok İlgi Gören Ürün Fikri – Derya Kaya İlhan “Çocuk Telefonu”
6. Fikir Grubu Katkısı Özel Ödülü – Uğur Çağal
7. Patent Kategorisi Birincisi – Yalçın Arslan “Mobil Ödemeli Sistemlerde Süreli İnternet Erişimi Kontrol Sistemi”
8. Süreç İyileştirme Kategori Birincisi – Nihan Namoğlu Cengiz “Şirket İçi Kullanım için CRM”
9. Serbest Kategori Birincisi – Gökhan Gerezlioğlu “Kendi Temiz Havamızı Üretmek”
10. Ürün Kategorisi Üçüncüsü – Güray Gürel “Streaming HTML”
11. Ürün Kategorisi İkincisi – Efkan Köten “Polis El Terminalleri” ve Murat Kulak “Ticari Araçların Mobil Mobese’ ye Dönüştürülmesi”
12. Ürün Kategorisi Birincisi – Fikir Grubu adına Eda Somaklı Girgin “Akıllı Yolcu servisi ve Sosyal Platformu – AKSER”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.