Netaş, uluslararasında Sinan Dumlu ile büyüyecek

Netaş’ın Uluslararası Pazarlar Genel Müdürlüğüne Sinan Dumlu atandı.

Netaş’ın Uluslararası Pazarlar Genel Müdürlüğüne Sinan Dumlu atandı.
Ar-Ge gücü ve sistem entegratörü liderliğiyle Türkiye’nin yanı sıra yakın coğrafyanın da dijital dönüşüm mimarı olan Netaş’ın “Uluslararası Pazarlar Genel Müdürlüğü” görevine Sinan Dumlu atandı. Dumlu, ana hissedarı Çinli teknoloji devi ZTE ile yakın coğrafyada etkinliğini artırmayı hedefleyen Netaş’ın dış pazarlardaki satış, proje ve çözüm işlerinden sorumlu olacak.
ZTE’nin Netaş’ı satın almasının hemen ardından, Mart 2018’de bu göreve Serdar Urçar getirilmişti.

Hedef Ar-Ge İhracatı

Yerli Ar-Ge ihracatı ve ZTE ile telekom projeleri öncelik
Son 5 yılda yaklaşık 200 milyon dolar değerinde proje üstlenen Netaş, Asya-Pasifik’ten Türkî Cumhuriyetlere, Kuzey Afrika’dan Ortadoğu bölgesine uzanan geniş bir coğrafyada yaklaşık 30 ülkeyi hedef pazar olarak belirledi. İlk etapta Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Cezayir ve Katar gibi yakın pazarlarda varlığını derinleştirmek için harekete geçen Netaş, Ar-Ge’sinde geliştirdiği yerli teknolojiler başta olmak üzere, telekom, bulut, siber güvenlik ve veri iletişimi teknolojilerine odaklanarak uluslararası pazarlarda büyümeyi planlıyor.

Sinan Dumlu Kimdir?

1967 yılında Ankara’da doğan Sinan Dumlu, yüksek öğrenimini 1984-1988 yılları arasında İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde yaptı. Ardından 1988-1991 yılları arasında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda master programına devam etti. Bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesiyle Dumlu’nun ürün yönetimi, pazarlama, satış, strateji ve bulut tabanlı teknolojilerden sorumlu olarak birçok alanda liderlik deneyimi bulunuyor.

Dumlu son olarak Dell EMC Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yapıyordu. EMC Türkiye ülke müdürlüğü görevini yürütürken, Dell’in EMC’yi satın alması sonrasında birleşen şirketlerde yönetim Sinan Dumlu’ya teslim edilmişti.

90’lı yılların sonunda Bay Networks Ülke Müdürlüğü görevini yürütürken, Netaş’ın kurucu ortaklarından Nortel’in Bay Networks’ü satın alması sonrasında, dolaylı olarak Netaş’ta da görev yapmıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu