Netaş ve Wesley Clover Türkiye’den global yatırımcılara destek olacak


Netaş ve Kanadalı yatırımcı Sir Terrence H. Matthews’un şirketi Wesley Clover arasında yapılan işbirliği kapsamında, TRPE Capital yönetiminde, erken evre şirketlere ve girişimcilere yatırım yapmayı, katma değeri yüksek teknoloji projelerini desteklemeyi amaçlayan Netaş Wesley Clover Teknoloji Fonu kuruldu. Fona ait faaliyetlerin, yatırım modelinin ve fon desteğiyle kurulan şirketlerin inovatif uygulamalarının paylaşıldığı basın toplantısı, 30 Eylül 2015 Çarşamba günü Grand Hyatt İstanbul’da yapıldı. Toplantıya; Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, Wesley Clover Yönetim Kurulu Başkanı Terry Matthews, TRPE Capital Yönetici Ortağı Memet Yazıcı ve Netaş Wesley Clover Teknoloji Fonu Yönetici Direktörü Tolga Güreş ev sahipliği yaptı. Fonun çalışmaları çerçevesinde, inovatif ve girişimci Türk gençlerinin faaliyete geçirdiği 5 şirketten 2’sinin kurucu ortakları da toplantıda hazır bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, fonla amaçlarının sadece gençlere yeni teknoloji geliştirme imkânı vermek değil; mentorluk, dünyaya açılma fırsatı ve uzak hedeflere erişebilecekleri bir platform yaratmak olduğunu belirtti. Altay, Başarılı firmaları ülkemize kazandıran Netaş Wesley Clover Teknoloji Fonu, Türkiye için yepyeni bir yöntem. Biz öncelikle, geleceğin teknolojilerini yaratma arzusuyla dolu gençleri çok özel ve sitematik bir yaklaşımla aramıza alıyoruz, onları Türkiye’de ve Netaş’ta ön eğitimden geçirip hazırlıyoruz. Bu adımı gençlerimizin Kanada’ya gitmesi ve bizzat Terry Matthews’un evinde kalarak Kanada kökenli Start-upları tanıma süreci takip ediyor. Ardından, onlar küresel trendlere de bakarak çalışacakları konuyu seçip, yeniliklerle dolu kendi dünyalarına yelken açıyorlar.” dedi.

Daha sonra söz alan Wesley Clover Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sir Terry Matthews, Türkiye’de kurulan Netaş Wesleey Clover Teknoloji Fonu’nun gelişmekte olan ülkelerdeki erken evre teknoloji girişim fonlarına örnek olduğuna, özellikle doğru yönetim metodlarını ve inovatif iş modellerini uygulayarak hızlı ticarileşmeyle rakiplerinden farklılaştığına dikkat çekti. Toplantıda, Türkiye’deki girişim sermayesi ve risk sermayesi ekosistemi hakkında bilgi veren TRPE Capital Yönetici Ortağı Memet Yazıcı, fon toplama sürecinin yanı sıra; toplanan fonun nasıl yönetildiğinin ve yapılan yatırımların performansının doğru takip edilip değerlendirilmesinin, başarıya ulaşmadaki önemine dikkat çekti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.