Ana sayfa BT Gündem Netbook’lar için özel 3G modülü

Netbook’lar için özel 3G modülü

118
0

Ericsson netbook olarak da bilinen mini dizüstü bilgisayarlar için özel olarak tasarladığı ve kullanıcılara daha fazla özgürlük sağlayan yeni genişbant modülünü piyasaya sundu. Dünyanın en büyük şebekelerinden onay alan yeni modül, üreticilerin netbook’ları entegre kablosuz bağlantı özelliğiyle en hızlı şekilde donatabilmelerini sağlıyor.

Ericsson Mobil Genişbant Modülleri Başkan Yardımcısı Mats Norin konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Netbook’lar, tüketicilerin internet ve mobil genişbanta bakışlarını değiştiriyor. Bu cihazlar aracılığıyla müzik, video, fotoğraf ve çok daha fazlasına hareket halindeyken erişebiliyorsunuz. Düşük maliyetli mobil genişbant çözümümüzü uygun fiyatlı netbook’larla bir araya getiriyor ve böylece Ericsson olarak bağlanabilirliği geniş kitlelere yayıyoruz.”

Kullanıcıları harici bağlantı çözümlerinden kurtaran Ericsson F3307 yerleşik mobil genişbant modülü, 100’den fazla ülkede 1 milyarı aşkın abone tarafından kullanılan lider mobil genişbant teknolojisi HSPA aracılığıyla internet erişimi sağlıyor.

Netbook’lar için optimize edilen yeni modül, performans, sadelik ve düşük güç tüketimi özellikleriyle dikkat çekerken, üreticiler için de çok uygun fiyatlarla sunuluyor. Modülleri 75’den fazla ülkedeki mobil operatörler tarafından ön-onaylı olan Ericsson, bu sayede netbook üreticilerinin sertifikasyon sürecini kısaltarak ürünlerini daha kısa sürede piyasaya sunmalarını sağlıyor.

Ericsson ayrıca, F3307 mobil genişbant modülünün Intel’in yeni nesil netbook platformu Pine Trail-M ile uyumlu şekilde çalışmasını sağlamak için Intel’le yakın işbirliği yapıyor.

Intel Mobil Platformlar Grubu Pazarlama Direktörü Erik Reid şunları söylüyor: “Yerleşik genişbant, müşterilerin istediği ‘her zaman, her yerde bağlantı’ özelliğinin sunulabilmesini sağlıyor. Ericsson’la yakın bir şekilde çalışarak, yeni nesil netbook platformumuz Pine Trail-M ile üreticilerin mobil operatörler gibi yeni kanallar aracılığıyla daha kapsamlı piyasa ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt vermelerini sağlıyoruz.”

Ericsson, 2009-2014 yılları arasında çoğunluğu mobil genişbant özelliğine sahip 300 milyondan fazla netbook satılacağını tahmin ediyor. Şu anda pek çok operatör mobil genişbant özelliğine sahip dizüstü bilgisayarları kullanıma sunuyor. 2011 yılına dek, netbook’ların yüzde 30’dan fazlası operatör kanalları aracılığıyla satılmış olacak.