Ana sayfa BT Gündem Netsis’de iki genel müdürlü dönem

Netsis’de iki genel müdürlü dönem

105
0

Netsis, kurumsal yapısını genç yöneticiler ve dinamik bir ekiple güçlendirmeyi sürdürüyor. Teknolojiden, Tasarımdan ve Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Göksel Üçer ile Satış ve Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Timur Turgutlu, aynı alanlardaki sorumluluklarını Genel Müdür yetkilerini üstlenerek sürdürecekler. Günlük operasyonlara ilişkin tüm yetki ve sorumlulukları şirketin yeni genel müdürlerine aktaran, şirketin kurucusu ve 19 yıllık Genel Müdürü Murat Ihlamur ise, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev başında bulunacak. Ihlamur, Netsis ve grup şirketlerinin büyüme planları ve yeni yatırımlarını yönlendirecek. Bu oluşum ile Netsis’in süreç içinde holding yapısına doğru şekillendiğinin ve hedeflenen yapının yönetimsel altyapı hazırlıklarının tamamladığının sinyalleri veriliyor.

Göksel Üçer, Dokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun oldu. Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde yüksek lisansını tamamladı ve halen Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği doktora programında tez aşamasında. 1995 yılında başladığı Netsis’de son on yıldır kariyer basamaklarını tırmanan Üçer, İngilizce biliyor. Netsis’in yenilikçi özelliklerle zenginleştirilmiş teknoloji geliştirmesi ve AR-GE çalışmalarına öncülük eden Üçer, özellikle Fusion, Forerunner, NePazar ve paradigma değişimlerinin öncüsü olan RedCode projelerinin gelişiminde önemli rol oynadı.

Dokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olan Timur Turgutlu da Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri bölümünde yüksek lisansını tamamladı ve halen Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri bölümü doktora programında tez aşamasında. 2002 yılında başladığı Netsis kariyerinde, son iki yıldır satış hizmetler süreçlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Turgutlu, Netsis’in iş ortaklarıyla birlikte büyüme stratejilerinin geliştirilmesinde ve uygulanmasında, dış ticaret cirosundaki artışta ve yeni ülkelere açılımında önemli katkılar sağladı. Turgutlu İngilizce ve Fransızca biliyor.

Bu yeni oluşuma paralel olarak kurumsal hedefleri hakkında açıklama yapan Üçer : “Kurulduğumuz günden beri teknolojik yeniliklerin öncüsüyüz. Birçok platformda yazılımlarımızla müşterilerimize etkin işlevler kazandırdık. Yeni teknolojileri, iş fonksiyonlarını, hızlı ve güvenilir yazılımlarımızı; müşterilere özelleşebilir, zeki sistemlerle desteklenen, güvenilir, beklenen kalite seviyesinde ve küresel bütünleşimlerle sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi. Netsis’in kurumsal iş yazılımları sektöründeki liderliğini Türkiye sınırları dışına da taşımanın en önemli hedefleri olduğunu aktaran Turgutlu: “Kurum içi ve kurumlar arası iş süreçlerini bütünleştiren web tabanlı yenilikçi uygulamalarla, küresel yazılım pazarında rekabet eden bir dünya firması olma yönünde ilerliyoruz” şeklinde konuştu.