Netsis gözünü doğuya çevirdi

Geliştirdiği işbirlikleriyle yurtdışına açılan Netsis, Tahran ve Bakü’de faaliyetlere başladı. Yurtdışı yatırımlarıyla iki yılda 15 milyon doların üzerinde gelir elde etmeyi hedefleyen Netsis, bu ülkelerin ardından diğer Türki Cumhuriyetler’e ve nihai olarak da Avrupa’ya yönelecek.Netsis, ekonomimizin bilişimle kalkınacağı ve bunun yolunun da ülkemizde “teknoloji üretilmesi”nden geçtiği bilinciyle, üç yıl içinde iç pazar ve ihracat payını dengelemeyi amaçlıyor.

İran ve Azerbaycan’da faaliyete başlayan Netsis’te, 2005 yılı iki ülke için de yatırıma başlangıç, 2006 ise hızla örgütlenme ve yaygınlaşma dönemleri olacak. 70 milyon nüfuslu İran ve 8 milyon nüfuslu Azerbaycan’da teknolojiye duyulan büyük gereksinimi fark ederek yola çıkan Netsis, bu ülkelerde sanayi, turizm, teknoloji, perakende, finans sektörleri ağırlıklı olmak üzere kurulumlara başladı.

Yerel yazılım şirketleriyle işbirliğine sıcak bakan Netsis, bir yıl içerisinde iş ortağı sayısını 10’un üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Azerice, Farsça ve Rusça Netsis çözümleri hazır

İhraç edilen tüm ürünleri, farklı ülkelerin yasal mevzuatlarına uyumlu olarak, yerel çözümler kadar etkin ve kullanıma elverişli şekilde tasarlayan Netsis, İngilizce’nin yanı sıra, Azerice, Farsça ve Rusça dil destekleri de veriyor.

Netsis’in bu yeni atılımı, Türkiye’deki kullanıcılarına da dış ticaret işlemlerini daha fazla otomatize ederek verimliliği artırma fırsatı sunuyor. Türkiye’deki Netsis kullanıcıları, bundan böyle yurtdışındaki temsilcilik, tedarikçi ve müşterileriyle entegre bir sistem üzerinde alışkın olduğukları biçimde çalışabilecek; İnternet altyapısından yararlanarak, zaman dilimlerini ortadan kaldırabilecekler.

İhracatta önceliği teknolojisi gelişmekte olan, kültürel ve coğrafi açıdan yakın ülkelere veren Netsis, değişik bölgelerde yapılabilirlik (fizibilite) çalışmalarını sürdürüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.