Nexsan’a yurtdışından transfer ülke müdürü

Dünyada farklı birçok ülkede mevcut iş ortaklarıyla önemli şirketlere veri depolama alanında çözüm ve hizmetleri; uzun süreli ve başarılı çalışmalarla sunan Nexsan Türkiye’de de kendine katma değer sağlayan iş ortakları ve distribütörlerle genişlemeye hazırlanıyor. Nexsan, uzun süredir Hollanda, Doğu Avrupa ve Rusya Bölgesi Satış Müdürü olarak görev yapan Ekrem Koç’un bölgesini genişleterek; Türkiye’yi de Koç’un sorumlu olduğu bölgeler arasına kattı.

Nexsan EMEA Başkan Yardımcısı Andy Hill Türkiye’de “biz de varız demek” üzere Ekrem Koç’un bölgesini genişletmekten büyük bir heyecan duyduklarını belirterek şunları söyledi:

“IDC verilerine göre 2011 yılında harici disk depolama pazarının Türkiye’de yüzde 11,6 oranında büyüyerek 126 milyon Amerikan Doları’na ulaşacağı tahmin ediliyor. Türk yöneticimiz Ekrem Koç ile biz de, bu alanın önemli bir üreticisi olarak daha fazla pay almayı hedefliyoruz. 10 yıldan daha uzun bir süredir odaklandığı veri depolama alanında oldukça iyi bir deneyime sahip başarılı bir yönetici olan Ekrem Koç ile önemli proje ve çalışmalara imzamızı atmayı sürdürürken; Koç’un etkin çalışmalarıyla Türkiye’de hedeflediğimiz büyümeye ulaşacağımıza inanıyoruz.”

Nexsan Hollanda, Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye Ülke Müdürü Ekrem Koç ise yeni görevi ve Türkiye’de yapacakları çalışmalarla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Nexsan’ı kendi ülkemde büyütme fırsatını yakalamaktan çok memnunum. Nexsan temel çalışma modeli olarak kanal yapısı üzerinden, kendine katma değer sağlayan iş ortaklaryla müşterilerine ulaşma ve hizmet verme sistemini benimsemiştir. Türkiye’de de bu model üzerinden ilerleyeceğiz. İşe, varolan ve potansiyel Türk müşterilerimizi destekleyecek deneyimli, alanında uzman ve sektörde saygın bir yere sahip olan kanal ortaklarıyla iş birliği yaparak başlayacağız. Bu iş ortakları, kapsamlı BT altyapıları kurma ve son kullanıcılara kurumsal değer sunma konusunda deneyimli olmalarının yanı sıra, Nexsan’ın Türkiye’de dikey pazarlara ulaşmasına da bizlere yardımcı olacaktır.”

İngiltere’deki Ar-Ge, destek ve lojistik tesisleriyle Nexsan’ın ürün ve çözümlerini en kısa sürede Avrupa genelindeki bayi ve iş ortaklarına ulaştırabilmesini sağladığını da sözlerine ekleyen Ekrem Koç, Nexsan olarak sundukları çözümlerle kurumlarda maliyetlerde önemli bir düşüş; fiziksel ortamlardan tasarruf ve verimlilikte önemli bir  artış sağladıklarını da vurguladı.

Nexsan depolama sistemini seçen Türk kurumları arasında KanalD, Kıraça, Metro Group, Ajans Press ve Radore Hosting bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu