Ninten’do Türkiye’de görücüye çıktı 8 Aralık’ta satışa sunulacak

Nintendo Wii, Avrupa’da ve Türkiye’de pazara sunulacağı 8 Aralık tarihi öncesi çıktığı turnede Türkiye’ye geldi ve ilk olarak Nintendo iş ortakları ve Türk basını ile tanıştı.Tüm hareket, refleks ve mimikleri oyunun içine katarak yepyeni bir deneyim yaşatan oyun konsolu Nintendo Wii’nin, oyun oynama alışkanlıklarını kökünden değiştirmesi bekleniyor.

Nintendo Wii, 9 Aralık’ta Arena, Bimeks, D&R, EP, Extra Teknoloji, Maxitoys, Megavizyon, Nezih, Teknosa, Teknolojix, Toyzz Shop, Uzelli ve Vestel noktalarında Türk tüketicisiyle buluşacak. Wii’nin Türkiye’deki tavsiye edilen perakende satış fiyatı 799 YTL. olarak belirlendi.

Nintendo, tüm dünyada heyecanla beklenen tasarım harikası oyun konsolu Wii’yi, Türkiye’de basın ve iş ortaklarına tanıttı. Kullanım kolaylığı ve sunduğu eğlence dünyası ile Wii, daha önce hiç oyun deneyimi yaşamamış kişilerden profesyonel oyunculara kadar herkese çok farklı bir oyun dünyasının kapılarını açtığını kanıtladı.

9 Kasım 2006 tarihinde gerçekleştirilen Wii ön lansmanında konuşan Nintendo Türkiye Genel Müdürü Hasan Çolakoğlu, Wii’yi tanıtırken Wii ile Nintendo’nun oyun dünyasına bakışını “Nintendo dünyada sadece oyun oynayan insanları değil, hayatında hiç oyun oynamamış insanları da hedefliyor, bu anlamda Wii, gerçek bir devrim” sözleri ile aktardı.

Türkiye’deki birinci yıllarında oyun dünyasında bir devrim yaratacak Wii’yi Türk tüketicisi ile tüm Avrupa ile aynı anda buluşturacak olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Çolakoğlu “Bugün burada sizlere yaşattığımız bu müthiş deneyimi, 7-10 Aralık 2006 tarihleri arasında gerçekleşecek TrendShow’da oyun severlere de yaşatacağız. Wii, tıpkı İngilizce’deki “we” yani “biz”i çağrıştıran ismi gibi, hepimize hitap ediyor. Her yaştan kullanıcıya göre tasarlanan özel kumandası sayesinde herkese benzersiz bir oyun deneyimi yaşatıyor ve yaşatmaya da devam edecek” dedi.

Wii’nin Türkiye’de tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile 799 YTL’den, oyunlarının da 149 YTL’den piyasaya sunulacağını dile getiren Çolakoğlu oyun dünyasında devrim yaratacak Wii’nin 9 Aralık 2006 tarihinden itibaren Arena, Bimeks, D&R, EP, Extra Teknoloji, Maxitoys, Megavizyon, Nezih, Teknosa, Teknolojix, Toyzz Shop, Uzelli ve Vestel noktalarında satışa sunulacağını söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.