Nokia, akıllı telefonda görüntüye hız verdi

Nokia, megapiksel görüntüleme cihazları kategorisindeki ürünlerine bir yenisini daha ekledi. İş dünyası ve sosyal hayat arasında denge kurmayı amaçlayan kişilere yönelik bir telefon olan Nokia 6670 smartphone, verim özellikleri ve 1152 x 864 çözünürlüğündeki megapiksel kamerası ile bir telefondan beklenen tüm özellikleri birarada sunuyor. 2004 yılının Ekim ayında satışa sunulması beklenen Nokia 6670, iki farklı şebekede işlem görecek: Avrupa, OrtaDoğu, Afrika ve Asya pazarında GSM 900/1800/1900, Amerika pazarında ise GSM 850/1800/1900.Nokia yetkilileri yaptıkları açıklamada, “Üretici firmaların ses ve PDA fonksiyonunu tek bir cihazda toplayabilmeleri üzerine PDA’lerden smartphone’lara hızlı bir geçiş yaptık. Nokia 6670’in kullanıcılar ile tanıştırılmasıyla Nokia smartphone pazarını genişletiyor ve belirgin bir büyüme olanağına sahip olma konusundaki pozisyonunu güçlendiriyor” dediler.

Kompakt, klasik ve seçkin tasarımı ile üç bantlı yeni Nokia 6670, etkili ve güvenilir iletişim özelliklerinin yanısıra üstün görüntü kalitesiyle fark yaratıyor. Endüstri lideri platform olan Series 60’a dayalı yeni Nokia 6670, kullanıcılara ekli e-poataları okuma şansı tanıyan doküman görüntüleyicileri, kişisel bilgi yönetimi, PDF dosya destekli web tarayıcısı ve Nokia Kablosuz Klavye yoluyla veri girişi yapabilme olanaklarını birarada sunuyor. Aynı zamanda cihaz kullanıcılara Bluetooth Kablosuz Teknolojisi yoluyla direkt olarak e-posta ve görüntü çıktısı alabilme kolaylığı sağlıyor.

65,536 renk seçeneğine sahip yüksek çözünürlükte renkli ekranı, resim ve video görüntüye yönelik 4 X dijital zoom kamerası ile Nokia 6670, kolay ve hızlı görüntü yakalama, çıktı alma, saklama ve mega piksel kalitede görüntüleri paylaşma imkanı tanıyor. Dijital resim düzenleme özelliği sayesinde kullanıcılar çekilen fotoğrafları kesme, küçültme, büyütme ve metin ekleme gibi istenilen biçimde değiştirebiliyorlar.

Nokia VPN istemcisi ve web tabanlı uygulamalara yönelik Secure Socket Layer (SSL) gibi diğer güvenlik özellikleri ile Nokia 6670 smartphone hareket halindeki profesyonellere yönelik geliştirilmiş güvenlik hizmeti sunuyor.

Etki ve organizasyon alanı için ideal ve mobil kablosuz ofis dünyasında ise büyük bir adım olan Nokia 6670, Nokia Kablosuz GPS Module gibi yenilikçi Nokia donanımlarını desteklemektedir. Bluetooth Kablosuz Teknolojisi yoluyla küçük ve hafif taşınabilir GPS, seçilen istikamete rota rehberi sunarak lokasyon bazlı uygulama ve servislerin kullanımına olanak sağlıyor.

Nokia 6670 tarafından desteklenen diğer Nokia donanımları arasında kullanıcıların telefonlarına direk olarak kısa mesaj, yüksek kaliteli görüntüler ve hatta ses destekli video kliplerden oluşan veriler gönderebilen, kompakt ve kablosuz ev güvenliği çözümü olan Nokia Remote Camera; ve rahatça arama yönetimi yapmaya yardımcı olan Nokia Kablosuz Kulaklık Seti HS-11W da sayılabilir.

118 gr ve 109x53x20 mm ölçülerindeki yeni Nokia 6670 görüntüleme telefonu Symbian 7.OS işletim sistemine dayalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.