Nokia iş dünyasını E serisi ile fethedecek

Nokia, iş odaklı cihazlar portföyüne 3 yeni model daha ekledi. Nokia Eseries’in ilk ürünleri olan Nokia E60, Nokia E61 ve Nokia E70 tasarım açısından oldukça farklı olup her ölçekten firmaya iş güçlerini hareket halinde iken de kullanma olanağı sağlar. Nokia Eseries ürünleri kişisel iş kullanıcılarının ilgisini çeken, çekici ve kolay kullanımlı ürünleri, BT departmanlarına yönelik güvenlik kurulumları, kurumsal uygulamalar ve verileri yönetme imkanı sağlayan yeni teknolojiler ile biraraya getiriyor. Tüm ürünler günümüz iş dünyasının ihtiyaç duyduğu mobil e-posta ve geliştirilmiş sesli arama fonksiyonları gibi mobil uygulamaları içermektedir. Nokia E60, Nokia E61 ve Nokia E70, tüm dünyada 2006 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacaktır.

Nokia E60, Nokia E61 ve Nokia E70, günümüzün yeni ve tercih edilen kurumsal e-posta çözümleri; Blackberry Connect, Good Technology -Goodlink, Nokia Business Center, Seven Mobile Mail, Seven Always On Mail ve Visto Mobile’ı desteklemektedir.

Yeni Nokia Eseries ürünleri dünyanın lider smartphone yazılımı Series 60’ın son versiyonu üzerine kurulmuştur. Series 60 versiyon 3, Symbian OS v.9.1 ile birlikte Nokia E60, Nokia E61 ve Nokia E70’e özel bir uygulama alanı yaratıyor. Dünya çapında benzersiz dolaşım uyguylamaları için GSM frekansları ve 3G/WCDMA* mobil şebeke desteği içeriyor. Bununla birlikte WLAN, Bluetooth, Kızılötesi ve USB 2.0 uyumlu bağlantı seçenekleri de kullanılabiliyor.

PDA özelliklerini bir cep telefonu ile birleştiren cihazlarla karşılaştırıldığında Nokia E60, Nokia E61 ve Nokia E70, üstün ses kalitesi ve fonksiyonellik sunar. Ürünler Internet çağrıları* (Voice over IP/ IP üzerinden ses), Bas-Konuş* ve firmalara çalışanları ofis dışında olsalar dahi hızlı cevap konusunda çeşitli çözümler sunan SIP bazlı zengin çağrı servisleri gibi geliştirilmiş ses servisleri destekler. Avaya ve Cisco IP PBX yayılımı gerçekleştiren firmalar WLAN ya da mobil şebeke üzerinden yeni Nokia ürünlerini kendi kurumsal şebekelerine bağlayabiliyorlar. Böylece kurumsal şebeke kullanıcılarına; şebekelerinden beklediği dört haneli çevirme ve destek çağrı cevaplama gibi fonksiyonları da sunulmaktadır.

Nokia yetkilileri yaptıkları açıklamada,” Bu ürünleri tasarlarken tüketicilerin taleplerine yöneldik ve 2 önemli konu üzerinde durduk;IT departmanları için güvenli ve yönetilebilir bir platform ve çalışanların tercihleri ve farklı çalışma yollarına göre destek seçenekleri. İş dünyası için hareketin anlamını biliyoruz. Eseries ürünleri kullanıcı odaklı fonksiyonel tasarım, güvenlik ve kablosuz teknolojileri bilgimizi kapsamaktadır. Amacımız tüketicilerin tüm harekete dayalı iş ihtiyaçları için Nokia ürünlerini tercih etmelerini sağlamaktır”dediler.

Yeni iş odaklı ürünler, OMA DM tabanlı cihaz yönetimini destekleyen sektörün ilk ürünleridir. Bu sayede IT yöneticilerine cihaz üzerindeki verileri, cihaz kilit ya da görev yönetimi, uygulama yönetimi ve kişiselleştirme yoluyla kontrol ve korumaya yönelik yararlı alternatfiler sunmaktadır.

Nokia E60:Eşsiz Ses Özellikleri ile klasik bir tasarım
Nokia E60; rahatlık ve kullanılabilirlik özelliklerini klasik bir telefon tasarımında biraraya getiriyor. Nokia E60, entegre hoparlör, konferans konuşma, Bas-Konuş* gibi sesli uygulamalara, IP tabanlı telefon özellikleri ile ofis içi ve dışında sesli iletişimi en iyi şekilde sunan bir üründür. Nokia E60, 3G/WCDMA* uyumlu geniş alan bağlantıları ile hızlı ve uyumlu veri bağlantı özellikleri sunar. WLAN, yerel erişim için düşük maliyet seçeneği sunar. Tek-el kullamına yönelik olmasının yanında geniş renkli ekranı e-posta ve takvim girişlerini daha da kolaylaştırmaktadır. Nokia E60, GSM900/1800/1900 ve 3G/WCDMA*şebekeleriyle uyumludur.

Nokia E61: Mobil e-posta için geliştirilmiş bir tasarım
Nokia E61, günümüzün popüler mobil e-posta cihazlarına benzer çözümlerinin yanısıra inanılmaz ince ve güçlü özelliklerle desteklenmiş bir tasarıma sahiptir. Kolay kullanım çözümleri, dört yönlü navigasyon tuşu ve mobil e-posta yönetimini daha da kolaylaştıran klavyesi ile bir cep telefondan beklenen herşeyi birarada sunuyor. Blackberry Connect, Good Technology’den Goodlink, Nokia Business Center, Seven Mobile Mail, Seven Always On Mail ve Visto Mobile teknolojisi gibi çoklu mobil e-posta istemcileri ile Nokia E61, benzersiz mobil bağlantı çözümleri sağlamaktadır. Döküman, tablo, sunum, PDF ve ZIP gibi ekli dosya gönderimi ve düzenleme işlevleri üründe mevcuttur. Nokia E61, Nokia E60 ve Nokia E70’de de varolan geliştirilmiş iş çağrı özellikleri ve IP tabanlı telefon fonksiyonlarına* sahiptir. Nokia E61 ile arama esnasında da e-posta gönderilip alınabilir. Nokia E61 GSM850/900/1800/1900 ve 3G/WCDMA* şebekeleriyle uyumludur.

Nokia E70:Aradığınız her şeyi tek üründe buluştu…
İlk bakışta Nokia E70, modern bir smartphone görünümündedir. Telefonu açın, hızlı ve kolay kullanımlı klavyesi ve renkli ekranında e-posta yazmanın keyfini yaşayın; döküman, tablo, sunum, PDF ve ZIP dosyalarını ekleyin ve posta kutusunda bekleyen döküman, tablo ve sunum dosyalarını düzenleyin. Nokia E60 ve Nokia E61’de de olduğu gibi Nokia E70, geliştirilmiş ses ve e-posta yönetimi gibi gelişmiş kurumsal çözümleri de desteklemektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.