Nokia’nın tek rakibi HTC

Berlin’de düzenlenen IFA fuarında Samsung’un başlattığı akıllı telefon lansman atağına bir hafta sonra cevap veren Nokia’dan sonra Apple iPhohne 5’ini tanıtırken HTC de yeni Windows 8 işletim sistemli akıllı telefonlarını tanıttı. Android, IOS, Windows 8 ve BlackBerry OS savaşlarında henüz varlığını gösteremeyen ise RIM.

Son yıllarda pazar kaybı hızla düşen ve “Son Kurtuluş”u Windows 8 akıllı telefonlarda gören Nokia’nın akıllı telefon pazarının lideri Apple ve mobil telefon pazarının yeni lideri Samsung’la rekabet edebileceği düşünürken Nokia ile aynı işletim sistemine bel bağlayan HTC ise Nokia’nın en büyük rakibi. Nokia gibi HTC de zor günlerden geçerken iki şirket de Windows 8’in sihirli bir değnekle kendilerine dokunup durumlarını düzeltmesini bekliyor.

HTC’nin Windows Telefonları Kasım’da satışta

HTC ve Microsoft, bugün New York’da yapılan lansmanda ilk Microsoft imzalı Windows telefonları olan Windows® Phone 8X ve 8S by HTC’yi tüm dünyaya tanıttı. Bu yeni akıllı telefonlarda yeni Windows Phone 8 işletim sistemi, göz alıcı ikonik tasarım, BeatsAudio™ ile stüdyo kalitesinde ses ve inanılmaz kamera özellikleri bir araya geldi.

Lansmanda konuşan Microsoft CEO’su Steve Ballmer “HTC’nin harikulade yeni telefonları; Windows Phone 8X ve 8S’i, markamızla bir araya getirmek her iki şirket için de büyük bir adım. Birlikte müşterilere kolay bir seçim ve gerçekten eşsiz bir deneyim sunuyoruz. Uzun soluklu ortaklığımızı bu yeni seviyeye taşıdığımız için çok heyecanlıyım.” dedi.

HTC Corporation CEO’su Peter Chou yaptığı açıklamada “Windows Phone 8’den ilham alarak bu platforma hak ettiği ikonik tasarım ve karakteri getiren yeni akıllı telefonlar yarattık. Windows Phone kesinlikle en üstün mobil ekosistemlerinden biri olarak ortaya çıktı ve dünyadaki diğer akıllı telefon platformları arasında rekabet avantajına sahip oldu.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.