Nokia Siemens Networks’ten mektup var

Vodafone Türkiye’nin kamuoyu ile paylaştığı Türkiye 3G internet hızı ve reklamını yaptığı Vodafone Turkiye 3G internet hızı ile ABD 4G internet hızı testlerine yönelik olarak Nokia Siemens Networks bir mektup yazarak bu verilerin amacı dışında kullanıldığını vurguladı.

Nokia Siemens Networks’ün Türkiye ofisi tarafından Türkiye’de faaliyet gösteren GSM operatörlerine gönderilen mektupta Haziran ve Temmuz 2012 tarihlerinde Vodafone’un isteği doğrultusunda, Vodafone Türkiye tarafından belirlenmiş 110 noktada Vodafone Türkiye tarafından sağlanan ekipmanla testler gerçekleştirildiği ancak bu test sonuçlarının kamuoyu ile anlaşma kapsamı dışında, kendilerinin bilgileri olmadan paylaşıldığı belirtildi.

Nokia Siemens Network, Vodafone Türkiye’nin son reklam kampanyasından kendi markalarını ön plana koyarak araştırmanın kamuoyu ile paylaşılmasından duyduğu rahatsızlığı da dile getirerek bu konuda haklarını korumak için yasal yollara başvurduğunu da belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.