Ana sayfa BT Gündem Nortel ABD Sosyal Güvenlik Dairesi ile 300 milyon dolarlık anlaşma yaptı

Nortel ABD Sosyal Güvenlik Dairesi ile 300 milyon dolarlık anlaşma yaptı

117
0

A.B.D. Sosyal Güvenlik Dairesi (SSA), Telefon Sistemlerinin Değiştirilmesi Projesi kapsamında, tamamı Nortel’e ait bir Amerikan şirketi olan Nortel Government Solutions ile 300 milyon dolar değerinde 10 yıllık sözleşme imzaladı.Sözleşme, SSA’nın dünya çapındaki mevcut telefon sistemlerinin tümleşik ses ve veri ağı oluşturmak için IP teknolojisiyle değiştirilmesini içeriyor. Sözkonusu ağ, Nortel Government Solutions tarafından tasarlanan servis dağıtım noktaları aracılığıyla, büyük bir bölümünü emekliliğe adım atan orta yaş ve üzeri Internet meraklılarının oluşturduğu yeni kullanıcılara yüksek kalitede servis verilmesini sağlayacak.

Dünyanın en büyük kurumsal VoIP uygulamalarından birisi olması beklenen ağda, yaklaşık 1600 SSA ofisindeki telefon sistemi değiştirilecek, taşıyıcı sınıfı birleşik mesajlaşma ve kapsamlı interaktif sesli yanıt (IVR) özellikleri ile 55.000 çalışana sahip bir iletişim merkezi yer alacak. Ayrıca, vatandaşların bilgilerinin korunması için kapsamlı güvenlik özellikleri ve engelli kullanıcılar için destek sunulacak.

Nortel Government Solutions CEO’su Chuck Saffell, “Kazandığımız bu proje, dünya çapındaki teknolojimizin, servislerimizin ve performansımızın başarısının bir sonucu. Nortel’in kapsamlı kurumsal ve taşıyıcı VoIP çözüm portföyü, bize bu çaptaki bir müşteri ve ağ için en iyi çözümü sunma olanağı sağladı” dedi.

Tümleşik ses ve veri ağına geçiş, SSA’nın servis seviyelerini genişletmesine ve geliştirmesine, aylık kamu ağı hizmet masraflarının konsolidasyonuna olanak tanırken gelecekteki uygulama ve hizmetleri destekleyen bir platform oluşturacak, işletme ve bakım masraflarını azaltılmasını sağlayacak.

Nortel Government Solutions ekibi, bölgesel SSA ofisleri, program hizmet merkezleri ve ofisler için VoIP donanım, yazılım, entegrasyon ve dağıtım hizmetleri sunacak. Ağ işletme hizmetleri, kullanıcı desteği ve eğitim de sunulacak hizmetler arasında yer alıyor.

Nortel Government Solutions, A.B.D. Hava Kuvvetleri ve Savunma Bakanlığı dahil olmak üzere tüm dünyadaki Amerikan kamu kuruluşlarına VoIP’e geçiş servisi veriyor.

Nortel Government Solutions ekibi General Dynamics, Black Box Network Services, Shared Technologies, AT&T, York Telecom, High Wire Networks, NetIQ ve Pal-Tech şirketlerinden oluşuyor.