Nortel, Armada elele

Nortel Networks, ses ve data ürün portföyünün dağıtımında Armada ile işbirliği yaptı. İki şirket arasındaki işbirliğinin ve Netaş’ın yeni kurumsal çözümler stratejisi 22 Eylül 2004 tarihinde İstanbul Ritz Carlton düzenlenen toplantıyla kamuoyuna duyuruldu. Toplantıda bir konuşma yapan Nortel Networks Netaş Kurumsal Çözümler Direktörü Cenk Alper, Nortel Networks Netaş Kurumsal Çözümler Grubu’nun “odaklanma, çeviklik ve değişim” başarı kriterleri üzerine kurulan yeni stratejisini ve organizasyon yapısını anlatarak şunları söyledi: “Yeni kurumsal çözümler stratejimiz kapsamında, ürün, satış ve kanalda odaklanma gerekiyor. Kanalda odaklanma ise ancak konunun uzmanı olan güçlü distribütörlerle mümkün olabilir. Bu nedenle Armada ile işbirliği yaparak kanalın hedefleri doğrultusunda büyüyen pazarda satışımızı artırırken müşterilerimize daha ekonomik çözümler sunabilecek olmaktan mutluyuz” dedi. Toplantı sırasında Nortel Networks EMEA Pazarlama ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Calum Byers da Nortel Networks’ün kurumsal stratejisine ilişkin bilgi verdi.

Armada Genel Müdürü Mustafa Güven konuşmasında, ağ çözümleri alanında uzman olduklarını belirtirken, Nortel Networks ile iş ortağı olmanın ciddi bir sinerji yaratacağına inandıklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Nortel Networks’ün desteği ve Armada’nın katma değerli dağıtım anlayışı ile her iki firma yıl sonunda hedeflerini gerçekleştirecektir. Armada, iş ortaklarını yeni teknolojilerden haberdar edecek olan düzenli seminerleri ve eğitimlerine devam ederek, Nortel Networks hakkında uzman düzeydeki teknik, satış ve pazarlama kadrosu ile de her türlü ihtiyacı karşılayacak desteği verecektir. Güçlü IT alt yapısı, 100’ün üzerinde tecrübeli çalışanı, İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 3 ofisi ile düzenli lokal stok ve lojistik desteği, hızlı servisi ve iş ortaklarına yönelik alışveriş sitesi www.eortak.com gibi uygulamaları sayesinde Armada, Nortel Networks’ün kanala yaygın şekilde Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmasını sağlayacaktır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.