Ana sayfa BT Gündem Novatel yeni kablosuz çözümlerle fark yaratacak

Novatel yeni kablosuz çözümlerle fark yaratacak

107
0

Son yıllarda inanılmaz hızla artan veri miktarları ve bunların taşınıp aktarılması konusunda yaşanan zorluklar ve kullanımı giderek artan mobil cihazlarla birlikte daha fazla bant genişliğine duyulan ihtiyaç da her geçen gün artıyor. Geniş banta duyulan ihtiyacın yanı sıra; veri, ses, video ve multimedyaların taşınmasında kullanılan çoklu hizmet ağlarından beklenen en temel özellikler; ekstrem kapasite, kullanılabilirlik, güvenilirlik, düşük gecikme hızı ve gerçek maliyet uygunluğu. Motorola bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirdiği yeni kablosuz geniş bant çözümleriyle yüksek kapasiteli ve sağlıklı çalışan kablosuz network altyapıları oluşturulmasını sağlıyor. Deneyimli ekibiyle Motorola telsiz ürünlerinin Türkiye Distribütörlüğünü ve Türkiye’deki satış-pazarlamasını yapan Novatel, 2010 yılında Türkiye pazarına sunulacak Kablosuz Genişbant Çözümleri’nin satışını da gerçekleştirecek. Motorola Kablosuz Genişbant Ürünleri’nden (Wireless Broadband Solutions) Sorumlu Bölge Müdürü Tomas Bergmann yeni çözüm gruplarıyla ilgili bilgiler verdi.

Tomas Bergmann Motorola’nın yepyeni Kablosuz Genişbant Çözümleri ile operasyon sorumlularının var olan ve yakın gelecekteki ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi:

“Motorola portföyünde bulunan kablosuz geniş bant ürünleri kesintisiz bağlantı, güvenilir bir ağ ile gerçek zamanlı bilgi ve kullanıcılara her yerden bağlanma özgürlüğünü veriyor. Oluşturduğumuz bu yeni çözüm grubu, son yıllarda giderek artan mobilite ihtiyaçlarını karşılarken; aynı zamanda neredeyse kusursuz bir şekilde çalışan kablosuz network altyapılarının oluşturulmasını da sağlıyor. Çözümlerimiz optimize edilen donanım tasarımları, kurulum süreleri göz önüne alındığında maliyetleri de önemli derecede azaltmakta. Bu da tabii ki son yıllarda operasyon sorumluları için en önemli konu haline gelen oluşturulan sistemlerden en çok verimin en az maliyetle alınması konusuna bir alternatif çözüm olarak dikkat çekiyor.

Yeni Kablosuz Genişbant Çözümleri grubunda yer alan PTP,PMP and Mesh serisi ürünler hem kamu kurum ve kuruluşlarına hem de özel tüm şirketlere güvenilir, varolan network altyapılarıyla kolaylıkla entegre edilebilen ve kesintisiz bağlantı sağlayan bir sistem oluşturulması için gerekli tüm ihtiyaçları karşılıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Farklı yapılarda çok fonksiyonlu ve özelleştirilebilen kullanım imkanlarına sahip olan Motorola Kablosuz Genişbant çözüm grubu; uygun bütçelerle ihtiyaç duyulan verimin alınmasına ve ihtiyaçlar büyüdükçe veri kapasitenin arttırılmasına olanak tanıyan; performans ve maliyet açısından doğru dengeler sağlayan ve ihtiyaca göre geliştirebilirken; yüksek hızda her tür veri aktarımını da sağlıyor.

Novatel Genel Müdürü Cem Ankara ise, Novatel tarafından Türkiye’ye getirilen ve veri, ses ve video yoğun verilerin taşınıp aktarılmasını güvenli şekilde sağlayan Motorola Kablosuz Genişbant Çözümlerini 2010 yılı içinde hem kamu hem de özel sektörden birçok kullanıcı ile buluşturacaklarını belirtti.