Ana sayfa BT Gündem Novell iş ortakları kazanıyor

Novell iş ortakları kazanıyor

119
0

Geçtiğimiz hafta ParkOrman’da düzenlenen Novell İş Ortakları Toplantısı’nda Novell’in Türkiye’deki iş ortakları biraraya geldi. Novell ve Novell’in Türkiye’deki Ana Dağıtıcısı LinkPlus’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Novell EE&ME Operasyonları Direktörü Martin Smith, iş ortaklarına Novell’in geçmişten günümüze değişen vizyonunu aktardı. Smith, son yıllarda Novell’in yapmış olduğu yatırımlarla Güvenlik ve Kimlik Yönetimi ile Linux alanlarında lider konumda olduğunu belirtti. Türkiye pazarında çok büyük fırsatların bulunduğunu dile getiren Smith, “Önümüzdeki dönemde Türkiye pazarına yatırımlarımız artarak devam edecek. Hatta 2007 yılı içinde Novell Professional Services’i Türkiye’de kurma kararı aldık” dedi. Novell Türkiye ofisinin hızla büyüdüğünü de kaydeden Smith, özellikle Türkiye pazarında artan referansların global çapta dikkat çekici olduğunu belirtti. Öte yandan Smith Novell’in global vizyonu, SAP, IBM, HP ve Microsoft gibi dünyanın önde gelen bilişim şirketleri ile yapılan anlaşmalar konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Güvenlik ve Kimlik Yönetimi çözümleri hakkında bilgi veren Novell Kurumsal Çözümler Mimarı Hans Krogull ise bu alanda Access Management, Identity Management ve SIEM olmak üzere üç ana alanda Novell’in sunduğu çözümleri ve iş ortaklarını bu alanlarda bekleyen iş fırsatlarını aktardı. Pazar hakkında da detaylı bilgi veren Krogull, IDC’nin araştırmasına göre en hızla büyüyen alanların User Provisioning ve Web Single Sign-on pazarları olduğunu söyledi.

Novell’in Linux alanındaki yatırımları hakkında katılımcıları bilgilendiren Novell Teknik Müdürü Hakan Terzioğlu iş ortaklarını, SUSE Linux Enterprise 10 ile müşterilerine sunacakları avantajlar konusunda bilgilendirdi. Novell SUSE Linux Enterprise 10 teknolojisi ile masaüstünden veri merkezlerine kadar müşteri ihtiyaçlarının karşılandığını dile getiren Terzioğlu, “SUSE Linux Enterprise ile toplam sahip olma maliyeti rakip ürünlere oranlara yüzde 40-50 seviyesinde daha ucuzdur. Ama Linux’un tek avantajı maliyeti değildir. Artık araştırmalar da gösteriyor ki kurumların Linux’u tercih etmelerindeki en önemli 3 neden, güvenilirlik, güvenlik ve performans.” dedi. Terzioğlu ayrıca iş ortaklarına; sanallaştırma, masaüstünde yaygınlaşma ve farklı platformlardan Linux’a geçiş gibi pek çok iş fırsatları konusunda bilgi verdi.

Novell Müşteri Yöneticisi Kaan Daylan ise Novell PartnerNet 2007 Programını iş ortakları ile paylaştı. Novell iş ortağı olmanın şirketlere sunacağı faydalar ile ilgili olarak Daylan; “Yeni Partner Programı son yılların gündemde olan iki alanında Novell’in yatırımlarını ve pazardaki konumunu göz önünde bulundurarak, Novell ile iş yapmak isteyen şirketlere büyük fırsatlar sunuyor. Şirketinizin vizyonu doğrultusunda Novell’in belirli ürünlerinde uzmanlaşmanız hem sizin hem de müşterileriniz için büyük farklılık yaratacaktır. Novell olarak partnerlarımızı her alanda destekleyen PartnerNet 2007 Programımız pazarda farkındalık yaratmak isteyen şirketlerin seçimi olacaktır” dedi.