Novell, Linux odaklı ilerliyor

Novell BrainShare Europe 2004 Konferansı’nda, Novell’in Linux ve güvenli kimlik yönetimi alanındaki hedefleri yüzlerce teknik ve iş seminerlerle binlerce kişiyle paylaşıldı. Ayrıca Konferans süresince yapılan duyurular arasında Novell Open Enterprise Server beta sürümü, Linux odaklı yeni iş ortaklıkları, ZENworks 6.6 Linux Management ve yeni “Novell Government Solutions” adı altında sunulacak yeni çözümler de yer aldı. İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen geleneksel Novell BrainShare Europe 2004 Konferansı’nda açık kaynak ve identity-driven çözümlerine yönelik yeni ürünler, iş ortaklıkları ve çeşitli yeni programlar tanıtıldı. Açık kaynak ve kimlik tanımlama kavramlarına odaklanan Novell’in, aynı zamanda Linux ekosistemini genişletmek ve kurumların Linux’a geçişlerini kolaylaştıran yeni yönetim araçları ve güvenli Linux ortamı sağlamak konusuna da destek verdiği BrainShare Europe’da açıklandı.

Öte yandan BrainShare Europe 2004’te servis odaklı mimaride kurum içi kimlik fonksiyonlarının güçlü teknolojilerle nasıl tanımlanacağı ve yeni kimlik tanımlama çözümleri de uygulamalı olarak tanıtıldı.
Novell identity-driven çözümleri, sadece kullanıcılar için değil ayrıca masaüstleri, sunucular, cihazlar, veri ve uygulamalar için de güvenli ve yönetilebilir olmasına olanak tanıyacak şekilde iş fonksiyonlarının uyarlanmasına yönelik tasarlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.