Novell, Suse Linux 9 pazara sunuldu

Novell, kurumsal pazara 2.6 Linux çekirdeğindeki ilk kurumsal sınıf sunucu olan SUSE LINUX Enterprise Server 9’u sundu. Novell, 2.6 Linux çekirdeğindeki ilk kurumsal sınıf sunucu olan SUSE LINUX Enterprise Server 9’u duyurdu. Böylece SUSE LINUX Enterprise Server 9, güçlü güvenilirlik ve performans özellikleriyle kurumsal pazarda yerini almış oldu. Ayrıca, SUSE LINUX Enterprise Server 9, x86, AMD64, Intel* EM64T, the Intel Itanium Processor ürün ailesi, IBM POWER, IBM zSeries ve IBM S/390 dahil olmak üzere birçok mimariyi destekliyor. SUSE LINUX Enterprise Server 9 ürünü, kurumsal bilgiişlem faaliyetlerinin güvenli olması için ölçeklenebilir ve yüksek performanslı bir taban sağlayarak, işletmelerin Linux ve açık kaynaktan daha iyi bir şekilde yararlanmasına yardımcı oluyor. Güvenilirlik için tasarlanan ürün, günümüzün ağlarını güçlendirmek ve kullanıcı taleplerini karşılamak için kapsamlı bir işlevsellik sunuyor. SUSE LINUX Enterprise Server, birçok donanım platformunu ve önde gelen yazılım uygulamalarını da destekliyor. Ayrıca, SUSE LINUX Enterprise Server, Novell teknolojisine dayandığından, ürün ile güvenilir bir sürüm döngüsü, yasal koruma, eğitim ve sertifika programları, ortaklıklar ve iş faaliyetleri için kritik bir platform yayabilme adına ihtiyaç duyulan kapsamlı destek ekosistemini de sunuluyor.

Ölçeklenebilir, yüksek performans

SUSE LINUX Enterprise Server 9, yerleşik ağ hizmetleri ve protokolleri aracılığıyla, CUPS, DNS, DHCP, IMAP, NTP, SLP, Postfix, PXE, Proxy, Samba, SNMP, SMTP vb. zengin yazılım geliştirme yetenekleri sağlar. Ayrıca, Apache, JBoss*, Tomcat, MySQL* ve PostgreSQL- gibi uygulama ve veritabanı hizmetlerini içerir ve yüzlerce bağımsız yazılım satıcısı tarafından sunulan popüler çözümleri destekliyor

SUSE LINUX Enterprise Server 8, Linux pazarında alınan en yüksek düzey güvenlik ve işlem sertifikası olan Common Criteria Evaluation Assurance Level sertifikasını (EAL) 3+ almaya hak kazandı. SUSE LINUX Enterprise Server 9 ürünü ise çok yakında EAL 4+ sertifikasını alacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.