Novell, Türkiye’de Linux sertifikası verecek

Novell ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği çerçevesinde katılımcılara Novell Certified Linux Engineer ve Novell Certified Linux Professional eğitimleri verilecek. Üniversite ayrıca Novell’in sertifika sınav merkezi olacak.İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampusunde düzenlenen basın toplantısı ile duyurulan işbirliğinde İstanbull Bilgi Üniversitesi Novell’in Türkiye’deki ilk ve tek eğitim merkezi oldu. İşbirliği çerçevesinde Bilgi Üniversitesi ayrıca Novell tarafındna yapılan Novell Certified Professional Practicum sınavlarını yapmaya yetkili merkez olacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölüm Başkanı Chris Stephenson Bilgi Üniversitesi’nin üç yıldır devam ettirdiği sertifika programlarında yetkili eğitim merkezi olduklarından gurur duyduklarını belirterek ” Daha önce çeşitli eğitim kurumlarında bizim kadromus Linux Sertifika eğitimleri veriyordu. Ancak şimdi katılımcılar eğitimleri kaynağında alabilecekler” dedi. Ayrıca Novell Yetkili Sınave Merkezi olduklarının da altını çizen Stephenson “Bu sınavlar pazarda mevcut diğer sertifikasyon sınavlarından çok farklı. Diğerleri test usulü sınav yaparken bu sınavda bir Linux otamı yönettiriliyor” dedi.

Novell MEDA Direktörü Martin Smith de bölgede yapılan araştırmada en büyük 300 kuruluşun yüzde 6’sının Linux kullandığını, yüzde 97’sinin ise yeni Linux kurulumları yapacağının altını çizerek “Bu kuruluşların uzman Linux’çulara ihtiyacı var. Bu ihtiyacı sertifika eğitimleri ile sağlamayı amaçlıyoruz. İsim her ne kadar Novell sertifikalı olsa da tüm dağıtımlar için geçerli bir Linux sertifikası veriyoruz” dedi.

Novell Türkiye Ülke Müdürü Gamze Aydın da eğitimlerin başlaması dolayısıyla 900 YTL tutarında olan eğitimlerin 600 YTL’ye verileceğini ilk eğitimlerin de 11-13 Kasım tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirtti.

Eğitimlere katılmak isteyenler 0212 311 51 88 no’lu telefonla görüşebilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.