Novell Türkiye’ye yayılıyor

Novell, Türkiye’deki Linux pazarını büyütmek ve kurumsal Linux servisleri geliştirmek amacıyla FrontSITE’ı iş ortağı olarak atadı. İki şirket Türkiye’de hem özel, hem de kamu sektöründe aktif projelerde yer alarak Linux pazarında fark yaratmayı hedefliyor. İş ortaklığı anlaşmasıyla teknik ve bilgi birikimi konularında önemli tecrübelere sahip olan FrontSITE, Novell’in kurumsal projelerde birlikte çalışacağı bir iş ortağı konumuna gelmiş oldu. Novell Türkiye Kanal Satış Yöneticisi Bülent Karaman, Novell’in, konusunda uzman ve katma değer yaratacak iş ortaklarıyla çalıştığını kaydederek, “FrontSITE, hem geçmiş birikimleri, hem de Linux alanındaki katma değerli çözümleri ile Novell’in Linux pazarının geliştirilmesi yönündedeki çalışmalarına destek verecek önemli bir yere sahip. Novell Türkiye olarak FrontSITE’ın Novell iş ortağı olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Türkiye pazarında Linux kullanımının hızla yaygınlaştığına dikkat çeken Karaman, Novell olarak önümüzdeki dönemde bu yaygınlaşmayı desteklemek için yeni nesil çözüm iş ortaklarının yanı sıra “eğitim” ve “teknoloji” iş ortaklarının da oluşturulması çalışmalarına daha hız verileceğini söyledi.
Novell’in SUSE LINUX ile hem masaüstü hem sunucu olarak var olduğunu, bununla birlikte işletmenin Linux üzerinde sahip olmayı beklediği, tam donanımlı e-posta ve birlikte çalışma, güvenli kimlik yönetimi, kaynak yönetimi ve web uygulama geliştirme gibi uçtan uca tüm çözümleri Novell olarak sağladıklarını ifade etti.
Novell’in dünyadaki en büyük Linux dağıtıcısı olduğunun vurgulayan FrontSITE Yönetim Kurulu Üyesi Murat Koç ise, Novell ile işbirliğine gitmenin kendilerine büyük avantajlar sağlayacağını ifade etti. Ayrıca Koç, Novell gibi bir markanın büyük yatırımlarla Linux’u desteklemesinin müşteriler nezdinde önemli bir güven sağladığını belirterek “Türkiye’deki Linux pazarını Novell ile birlikte büyüteceğiz” dedi.

Murat Koç, 1999 yılından beri faaliyet gösteren FrontSITE’ın 5 şirketten oluşan Pawisda Group’un Türkiye’de konumlanmış bir ayağı olduğunu,yabancı sermaye ile açık sistemlere Türkiye’de destek vermek için kurulmuş olan ilk ve tek şirket olma özelliğini taşıdığını kaydederek sözlerine şöyle devam etti: “2005 yılından sonra, özellikle kamuda Linux’un kullanılmaya başlanmasıyla pazar gelişecek. Bu durumda biz de Linux alanında farklı hizmetler sunan yeni şirketlerimizi faaliyete geçireceğiz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.