Numara taşımadan sonra ADSL taşınabilirliği için de düzenleme yapıldı

İnternet Servis Sağlayıcıların talepleri ve tüketicilerden gelen şikayetler üzerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Internet Servis Sağlayıcısını değiştirerek başka bir şirketten ADSL hizmeti satın almak isteyen kullanıcılar için Türk Telekom’un sunduğu yeni teklifi onayladı.

BTK’dan yapılan açıklamada

“İSS değişikliği sürecine ilişkin olarak Kurumumuza ulaşan tüketici şikâyetleri, işletmeci başvuruları ve söz konusu sürecin tüketici lehine iyileştirilmesi hususları göz önünde bulundurularak Kurumumuzca değerlendirilmiştir. İlgili mevzuat ve işletmeci görüşleri çerçevesinde yapılan değerlendirme neticesinde Kurumumuzca gerekli görülen düzeltme talepleri Türk Telekom’a iletilmiştir. Düzeltme taleplerimiz sonrasında Türk Telekom, nihai revizyon teklifini 26.06.2012 tarih ve 1463 sayılı yazısı ile Kurumumuza sunmuştur.”

denilirken yeni teklif abonelerin ADSL hizmeti aldığı işletmeciyi değiştirmesinde kolaylık sağlıyor.

Mobil Numara Taşıma hizmetinde aboneler cep telefonu operatörünü kolayca ve hızlı şekilde değiştirebilirken, ADSL hizmeti satın aldığı işletmeciyi değiştirirken abonelerin internet bağlantılarında kesintiler meydana geliyor ve bu kullanıcılardan ve hakim işletmeci dışındaki ISS’lerden büyük tepki çekiyordu.

Yeni düzenlemeye TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.