Obase müşterileri EuroWorld’de

Obase, MicroStrategy’nin Türkiye’deki çözüm sağlayıcı iş ortağı olarak, Avrupa çapındaki kullanıcı konferansı MicroStrategy EuroWorld 2005’e katıldı. Obase’in müşterilerinden Turkcell ve THY, yaptıkları sunumlarla MicroStrategy ile elde ettikleri başarı hikayelerini aktardı.BT profesyonellerini ve İş Zekası dünyasını keşfetmek isteyen profesyonelleri aynı platformda buluşturan MicroStrategy EuroWorld 2005’in, Türk katılımcı sayısında %100’lük bir artış gerçekleşti. Avrupa’nın dört bir yanından gelen yaklaşık 500 kullanıcı MicroStrategy tecrübelerini paylaşırken, MicroStrategy’nin 64 bit Linux, Office ve Portal çözümleri yenilikler alanında tanıtıldı.

İş Zekası uygulamalarının gündeme geldiği dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan MicroStrategy’nin düzenlediği EuroWorld 2005 konferansı, Avrupa’nın dört bir yanından 400’e yakın kullanıcı, Türkiye’den Obase ve müşterilerine ev sahipliği yaptı. Almanya’nın Bonn kentinde 18 – 20 Ekim tarihleri arasında düzenlenen MicroStrategy EuroWorld 2005’te Türk katılımcı sayısında geçen yıla göre %100 artış gerçekleşirken, Türk katılımcılara Amerikalı ve Avrupalı şirketler büyük ilgi gösterdi.

Türkiye’den iş dünyası profesyonellerinin de katıldığı EuroWorld 2005 oturumlarında, MicroStrategy ve İş Zekası ile ilgili gelişmeler aktarıldı. Obase’in danışmanlığını ve MicroStrategy’i tercih eden Turkcell ve Türk Hava Yolları, MicroStrategy ile elde ettikleri başarı hikayelerini ve deneyimlerini aktardı. Türkiye ve bölgenin lider GSM operatörü Turkcell, iş süreçleri ile yüklü data ve raporlamaların teknik zorluklarını MicroStrategy ile nasıl çözdüğünü ve hızla değişen telekomünikasyon pazarında elde ettiği İş Zekası başarısını anlattı. Lider hava yolu şirketi THY ise veri ambarı sistemlerini MicroStrategy İş Zekası ile geliştirme ve uygulama aşamalarını aktarırken, MicroStrategy kullanımını genişletme konusundaki plan ve hedeflerinden bahsetti.

Dünya devleri ile aynı platformda yer alan Obase, katılımcılara hizmetlerini ve ürünlerini tanıttı. MicroStrategy’nin 64 bit Linux, Office ve Portal çözümleri fuarın yenilikler alanında tanıtıldı. 2006 yılında ise konferansın Roma’da yapılması kararlaştırıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.