Ana sayfa BT Gündem Office 2010 son viraja girdi

Office 2010 son viraja girdi

107
0

Microsoft Office 2010, Sharepoint 2010, Visio 2010 ve Project 2010’un üretime hazır sürümleri geçtiğimiz hafta kullanıcıların hizmetine sunuldu. Ürünler Microsoft’un geniş ekosistemi ve müşterilerinden aldığı geri bildirimlerle zorlu ve uzun bir test sürecinden geçirildi. 5 bine yakın Microsoft müşterisi ve iş ortağının beta testlerini gerçekleştirdiği Microsoft Office 2010 yazılımlarını internetten 7,5 milyonun üstünde kişi indirdi. Microsoft Office 2010’un İngilizce sürümü Haziran ayında, Türkçe sürümleri ise Eylül ayında piyasaya sürülecek. Office belgelerini internet ortamında oluşturmaya, düzenlemeye ve paylaşmaya imkan veren Office Web Apps ise önümüzdeki aylarda kullanıcıların hizmetine sunulacak.
Microsoft Office 2010’daki yenilikler
Microsoft Office 2010’u denemek için internetten indirenlerin sayısının Microsoft Office 2007’ye göre üç kat fazla olması, bu yazılımların yaşamı kolaylaştıran özelliklerini her geçen gün daha fazla sayıda kişinin ilgisini çektiğini gösteriyor. Dünya üzerinde 1 milyarı aşkın insanın kullandığı Office yazılımlarının üretimden önceki bu son sürümü, PC, mobil ve web ortamlarını entegre eden teknolojik özellikleri ile bir adım öne çıkıyor.
Microsoft Office 2010 ile hemen herkes, kendi fikirlerini en çarpıcı bir şekilde ifade edebileceği yepyeni araçlara kavuşuyor. Örneğin, PowerPoint 2010 basit bir sunum aracı olmaktan çıkıp, yayıncılıktan video kurgulamaya kadar her şeyi yapabileceğiniz şekilde kullanıma sunuluyor. Hacimli Excel tabloları, artık Sparklines gibi gelişmiş araçlarla adeta bir tür iş zekası uygulaması gibi çalışıyor. Tüm uygulamalarda belge özelliklerini ayrıntılı yansıtan BackStage ve yapıştırma işlevlerini kolaylaştıran Paste Preview, akıllı görev çubuğu Ribbon ve daha birçok özellik içeriklerinizi kolay ve hızlı bir yoldan yaratmanızı sağlıyor.