Office deneyimi bulut ile herkesin elinde

Microsoft, kurumlara birlikte çalışma ve iletişimin gücünden yararlanma fırsatı sunan bulut çözümü Office 365’in İngilizce deneme sürümünün yayınlandığını duyurdu. Türkiye’deki kurumlar dünya çapında 36 ülkede satılan Office 365’i 30 Kasım’dan itibaren İngilizce olarak deneyebilecek. Microsoft’un bilinen Exchange Online, SharePoint Online ve Lync Online gibi en güvenilen e-posta, iletişim ve birlikte çalışma yazılımlarının bulut sürümlerini tanıdık Office Professional Plus masaüstü paketi ile bir araya getiren Office 365, yeni nesil üretkenlik deneyimini buluta taşıyor.
Bu sürümün hem kurumlar hem de iş ortakları açısından Türkçe ticari sürümün yayınlanmasına kadar yeni nesil bulut çözümlerini deneme ve test edebilme için bir fırsat sunacağına dikkat çeken Microsoft Türkiye Bilgi Çalışanı Ürün Grubu Yöneticisi Onur Görür, “Türkiye’de de kurumlarımızın yeni ve önde olmalarını sağlayacak Office 365 sayesinde kullanıcılar, bulut hizmeti gücünün yanı sıra Microsoft Office’in tüm üretkenlik avantajlarına da sahip olacaklar. Türkçe dil desteğiyle 2012 yılında Türkiye’de kurumlara hizmet vermeye başlayacak Office 365 güçlü güvenlik, 7/24 hizmet süresi ve kullanıcı üretkenliğine ilişkin ihtiyaçları karşılamak için tasarlandı” diye konuştu.

KOBİ’ler için bulut fırsatı

Her ölçekteki şirket için farklı hizmet paketleri sunan Office 365, özellikle teknoloji yatırımı yapmakta zorlanan KOBİ’lere yönelik çözümler getiriyor. Office 365, hem uygun fiyat politikası hem de büyük yatırımlar gerektirmemesi ile KOBİ’lerin büyük ölçekli kurumlar tarafından kullanılan çözümleri kendi işletmelerinde de kullanmalarına olanak sağlıyor. Bu sayede KOBİ’ler teknolojiyi kullanarak rekabet güçlerini artırabilme imkânına kavuşuyor. Office 365 ayrıca KOBİ’ler için SharePoint ile temel web sitesi yayınlama hizmeti de içeriyor.

Bulut üzerinden 25 GB e-posta kutusu, e-postalara, takvime ve kişilere mobil cihazlardan erişim gibi fırsatlar sunan Office 365 ile birlikte gelen Lync çözümü sayesinde kurumlar anlık mesajlaşma, ses ve video konferansı ile çevrimiçi toplantılar gerçekleştirebiliyor. Çalışanların şirkete çeşitli yollardan bağlanmalarına yardımcı olan Office 365, kısaca bulut tabanlı hizmetleri çalışanların her gün kullandıkları üretkenlik araçları ile birleştiriyor. Microsoft Office ve kurum çalışanlarının kullanmakta olduğu diğer programlar ile sorunsuz bir şekilde çalışan Office 365, sıkı güvenlik desteği ve yüzde 99,9 çalışır durumda kalma süresi ile  Hizmet Düzeyi Sözleşmesi garantisi de sunuyor.

Türkiye’de kurumlar buluttaki Office deneyimini test etmek için Office 365’in deneme sürümünü www.microsoft.com/turkiye/office365 adresinden indirerek kullanmaya başlayabilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu