Ana sayfa BT Gündem Oger monopol değil rekabetçi olacak

Oger monopol değil rekabetçi olacak

61
0

Türk Telekom’un yüzde 55’lik hissesini satın alan ortak girişim grubuna liderlik eden Oger Telecom Genel Müdürü Paul Doany Zirve’nin açılışında telekomun monopol değil rekabetçi olacağını söyledi. Doany iyi bir iş planı geliştirdiklerini bu iş planı ile rekabetçi bir ortamda çalışmalarına devam edeceklerini ve Istanbul’u da merkez üs olarak seçeceklerini dile getirdi. Doany konuşmasında iş planı ile ilgil şu noktaları söyledi:

“Söz konusu iş planımızı geliştirirken, çok geniş bir pazar araştırması yaptık. Tüm bölgelerde hem hanelerdeki, hem de kurumsal pazardaki durumu göz önüne aldık. Temsili örneklem 7 coğrafi bölgeden 28 ilde yer alan 4900 haneyi kapsamaktadır.

Araştırmadan çıkan öngörüleri doğrulamak amacıyla 1200’ü hane, 700’ü işyeri olmak üzere 1900 gerçek fatura örneği incelenmiştir. Bu kapsamlı araştırma bizlerin Türkiye pazarının daha iyi anlamamızı ve ürün ve servis planlarımızı Pazar koşullarına uygun olarak oluşturmamızı sağladı.

Türkiye’nin insan kaynakları kalitesi Oger Grubu’nun telekomünikasyon yönetim üssünü İstanbul’a taşıma kararımızın ardındaki en önemli etkendir. Bu bakış açısıyla Oger Telekom’un Türkiye üzerinden büyümesini hedefliyoruz. İstiyoruz ki bu durum yakın gelecekte Türk Telekom’u da yakından ilgilendiren fırsatların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.”