OgerTelecom, BT Telconsult’tan destek alacak

Türk Telekom’un yüzde 55’inin blok satış yoluyla özelleştirilmesi için açılan ihalede ön yeterlilik alan OgerTelecom, ihale hazırlık sürecinde destek almak üzere BT Telconsult’la anlaşmaya vardığını açıkladı. İlk aşamada, ihalenin operasyonel ve teknik boyutuna odaklanmak üzere oluşturulan ortak ekip, BT’nin sahip olduğu bütün deneyimi Türk Telekom’u dünya standardlarında geliştirip yönetmek için ihaleye taşıyacak. BT, BT Telconsult aracılığıyla, 20 yılı aşkın bir süredir, 80’i aşkın ülkede telekom alanında danışmanlık projeleri yürütüyor. Sabit hatlar konusunda 100’den fazla projeye imza atan BT Telconsult, mobil iletişim, ses ve data, multimedya, yeni teknolojiler ve müşteri ilişkileri yönetimi başta olmak üzere birçok alanda danışmanlık hizmeti veriyor.

OgerTelecom, Genel Müdürü Paul Doany: “BT Telconsult’ın ihale ekibine dahil edildiğini açıklamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. BT Telconsult’ın yetenekleri, uzmanlığı ve sahip olduğu kaynakların bileşimi bu ihale için mümkün olan en mükemmel teknolojiyi ve yönetim stratejisini beraberinde getirecektir. Ayrıca, ihalede başarılı olunması durumunda, BT Telconsult’ın katılımı, Türk Telekom’a vizyon, strateji, teknoloji, yeni ürün ve hizmetler ve müşteri odaklılık konularında büyük katkıda bulunacaktır.

BT Telconsult’ın katkılarının, çalışanlar, kamuoyunun geneli, sosyal paydaşlar ve hissedarları ile beklenen halka arz sürecine fayda sağlayacağına inanıyoruz. OgerTelecom olarak, tek katılımcı statüsünde önyeterlilik almış olsak da, Özelleştirme İdaresi’ne, öngörülen süre dahilinde Ortak Girişim Grubu oluşturmak konusundaki niyetimizi açıkça ifade ettik. Oluşturacağımız konsorsiyuma katılacak diğer üyeleri de zaman içinde açıklayacağız.”

OgerTelecom’un, finansal kaynaklarının, Özelleştirme İdaresi’nin öz sermaye ve varlıklar konusunda belirlemiş olduğu koşulları fazlasıyla karşıladığını belirten Doany, BT’nin ihale konsorsiyumunda hisse sahibi olmasının düşünülmediğini vurguladı. Doany ayrıca, ihalede başarılı olmaları durumunda, BT Telconsult’ın operasyonel ve teknik destek sağlamak konusunda kararlı olduğunu vurgulayarak sözlerine devam etti: “Aramızdaki mevcut anlaşmanın yükümlülükleri gereğince, BT ve OgerTelecom olarak, şirketin gelecekteki yönetiminde işbölümü konusunda kararlıyız ve bu tür bir işbirliği ile ilgili olarak özelleştirme sürecinde belirlenecek detayların açıklığa kavuşmasını bekliyoruz.”

BT Telconsult’un Genel Müdürü Colin Brooks, “BT, uluslararası standardlarda hizmet veren büyük bir telekomünikasyon şirketini geliştirecek ve yönetecek derin uzmanlığa sahip bir kuruluştur. Bu deneyimi OgerTelecom ve Türk Telekom’a aktarmaktan büyük mutluluk duyuyor ve tecrübelerimizin bu iki şirketin pazara dair birikimine katkı getireceğine, benzersiz bir teknik ve operasyonel işbirliği oluşturacağına inanıyoruz. Özellikle, BT’nin İngiltere pazarında sabit hatlar konusundaki deneyimi, Türk Telekom’un pazardaki konumu, şirketin büyüklüğü, teknolojik fırsatlar ve büyüme potansiyeli alanlarında yol gösterici olacaktır. OgerTelecom’la başka ülkelerde de çeşitli projelerde birlikte çalışmak konusunda görüşmeler yürütüyoruz, özellikle belirtmek istiyorum ki, OgerTelekom ile beraber bu tür işbirliklerini geliştirmek konusunda kararlıyız” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.