Ana sayfa BT Gündem Öğrencilere “uğurlu” gelecek eğitim paketi

Öğrencilere “uğurlu” gelecek eğitim paketi

117
0

İlköğretim ve lise olmak üzere iki ayrı tipte sunulan Uğurlu Evim Eğitim Paketi içinde; Sebit tarafından geliştirilen TTNET’in interaktif eğitim paketi Uğurlu Vitamin ve Uğurlu Vitamin Canlı Ders ile Avea tarafından sunulan Türkiye’nin ilk ve tek öğrenciye özel, eğitim amaçlı GSM markası Uğurcell bulunuyor. “Uğurlu Evim” Projesi’yle Türkiye’nin her tarafına erişilebilir bir eğitim ağı kurarak derslik, ulaşım, sağlık ve iklim koşullarından dolayı ortaya çıkabilecek tüm olumsuzlukları ve eğitim kesintilerini sona erdirmek ve ülkemizin eğitimde en büyük eksikliklerinden biri olan fırsat eşitliğini sağlayabilmek hedefleniyor.

Türkiye’nin bu kapsamdaki ilk online-mobil eğitim platformu Uğurlu Evim Eğitim Paketi ile internet üzerinden sesli ve görsel ders anlatımlarının yanı sıra, canlı eğitimler ve rehberlik hizmetleri veriliyor. Türk Telekom grup şirketleri Avea, TTNET ve Sebit’in üstün teknolojik altyapılarıyla gerçekleştirilen proje, ülkemizin önde gelen eğitim kurumu Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Uğur Dershaneleri ve Bahçeşehir Kolejleri’ndeki yüzlerce deneyimli öğretmen ve rehberlik uzmanının ortak çalışmaları ile hayata geçiriliyor.

İlköğretim ve lise olmak üzere iki ayrı tipte sunulan Uğurlu Evim Eğitim Paketi içinde; Sebit tarafından geliştirilen TTNET’in interaktif eğitim paketi Uğurlu Vitamin ve Uğurlu Vitamin Canlı Ders ile Avea tarafından sunulan Türkiye’nin ilk ve tek öğrenciye özel, eğitim amaçlı GSM markası Uğurcell bulunuyor.

Türk eğitim sistemi açısından devrim niteliği taşıyan Uğurlu Evim Projesi’nin tanıtım toplantısında söz alan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, yaptığı konuşmada; “Uğur Dershaneleri olarak, Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom grup şirketleri Avea, TTNET ve Sebit ile yaptığımız işbirliğiyle uzun vadeli, sürekli geliştirilecek ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacak bir proje başlattık. Ülkemizin gelişmesinde hayati önem taşıyan eğitimde fırsat eşitliği, sadece fiziki imkânların geliştirilmesiyle değil aynı zamanda teknolojinin etkin bir şekilde kullanılmasıyla sağlanabilir. Eğitim konusundaki 42 yıllık tecrübemizi, Türk Telekom’un grup şirketlerinin teknolojideki deneyim ve bilgi birikimleriyle birleştirdik. “Uğurlu Evim” Projesi ile Türkiye’nin her noktasına erişebilecek bir eğitim ağı kurmayı hedefliyoruz. Başarının kendiliğinden oluşan bir olgu olmadığını biliyor, bu proje ile Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilerimizin her zaman yanında ve onların en büyük destekçisi olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.’’ şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Avea CEO’su Erkan Akdemir; “Avea olarak Türkiye’nin geleceğine yatırım vizyonumuz çerçevesinde, toplumsal yaşama fayda sağlayan, yaşam kalitesini artıran uzun vadeli ve sürdürülebilir projelerin içinde yer almayı temel sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Hedefimiz, yaptığımız katkıyla toplumsal sorunlara kalıcı çözümler üretebilmek. Bu nedenle, ülkemizin en önemli önceliklerinden biri olan eğitim konusunda, geniş bir yelpazede yenilikçi projeler hayata geçiriyoruz. Avea olarak sunduğumuz Uğurcell ile Türkiye’nin ilk online ve mobil eğitim platformu olan Uğurlu Evim Projesi’nin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek öğrenciye özel, eğitim amaçlı GSM markası Uğurcell ile öğrenciler; eğitimleri ile ilgili güncel konularda bilgi alacaklar, arkadaşları, aileleri ve öğretmenleri ile avantajlı faturalı ve faturasız tarifelerle konuşacaklar, mesajlaşacaklar. Uğurcell’li aboneler, Uğurlu Vitamin aktivasyon şifrelerini Uğurcell’li hatlarından alacak, eğitim ile ilgili içeriklere, bilgilendirmelere kolayca ulaşabilecekler. Türk Telekom grubunun en önemli şirketlerinin tüm olanaklarıyla katkıda bulunduğu Uğurlu Evim Projesi’nin bir parçası olan Uğurcell ile orta vadede 150 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi

Toplantıda söz alan TTNET CEO’su Tahsin Yılmaz; “Türk eğitim sistemi açısından devrim niteliği taşıyan, yenilikler getirecek olan Uğurlu Evim Projesi’ne TTNET olarak katkı sağlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Uğurlu Evim Projesi’nde bizi en çok heyecanlandıran konu, eğitimde fırsat eşitliği sağlayacak bir sistem getiriyor olması
İnternet gibi günümüzün iletişim olanaklarının bütününü temsil eden muazzam yapıyı en verimli, yaratıcı ve işlevsel şekilde değerlendirmeye yönelik bu adım, ülkemizin dört bir yanında bilgiye ulaşmayı bekleyen genç beyinlere yol gösterecek. Türkiye’de eğitim olanaklarına ulaşmak isteyen herkes için zaman ve mekân sınırlarını ortadan kaldıracak olan Uğurlu Evim, TTNET’in gurur duyduğu projeler arasında müstesna yerini alacak” dedi.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’na özel olarak Uğurlu Evim’i geliştiren Sebit’in Genel Müdürü Ahmet Eti ise konuşmasında; “Sebit olarak 22 yıldır sürekli geliştirdiğimiz Vitamin ile 2009 yılında “En iyi online eğitim çözümü” (CODIE), “Dünyanın en iyi içerik hizmeti” (WCA) gibi son derece prestijli ödüller kazandık. Şimdi Vitamin’in, öğrencilerin istedikleri zaman istedikleri yerden öğretmenleriyle canlı dersler yapabileceği, sorularını birebir sorabileceği uygulamalarla ve çeşitli iletişim olanaklarıyla genişletilen yeni nesil platformuna adım atıyoruz. Bunun ilk uygulamasını da Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarıyla işbirliği içinde Uğurlu Evim projesinde hayata geçiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda da Vitamin’de dünyanın en ileri eğitim teknolojilerini ilk olarak uygulamaya ve öncelikle Türkiye, ardında da dünyadaki eğitim sistemine katkıda bulunmaya devam edeceğiz ” dedi.

Uğur Dershaneleri Genel Müdür Yardımcısı Turgay Polat konuşmasında; “Uğurlu Evim Eğitim Paketi benzersiz bir eğitim destek projesidir. Uğurlu Evim Eğitim Paketi ile artık eğitimde kesinti olmayacak. Ülkemizin herhangi bir bölgesinde bulunan bir öğretmen başka bir bölgedeki öğrencilere Uğurlu Vitamin ile ders anlatabilecek. Öğrenciler sevdikleri bir ortamda evlerinden öğretmenleri ile canlı dersler yapabilecek, soru sorabilecek, deneme sınavı yapabilecek. Öğretmen verdiği ödevleri kontrol ederek, öğrencilerin evde ders çalışmalarını takip edebilecek. Veliler ise öğrencilerinin ders çalışması ve sonuçları hakkında bilgi sahibi olabilecek. Uğurlu Evim Eğitim Paketi öğrenci, öğretmen ve velinin eğitim ve öğrenme ihtiyaçlarına 7/24 çözüm üretebilecek” dedi.