Öğretmenler bilgisayarlarını teslim alıyor

MEB’in önderliğinde Vakıfbank’ın Öğretmenlere yönelik başlattığı dizüstü bilgisayar kampanyasındaki ilk PC’ler düzenlenecek bir tören ile öğretmenlere teslim edilecek. 18 Nisan Pazartesi günü Ankara’da düzenlenecek olan bir toplantı ile ilk bilgisayarlar öğretmenlere teslim edilecek.Öğretmenlere bilgisayar tedarik eden şirketlerden birisi olan Toshiba Notebok Computer Türkiye Genel Müdürü Aytaç Biter şimdiye kadar kampanyaya 5 bin başuru olduğunu, kampanyanın olumlu şekilde sonuçlanacağını dile getirdi.

Biter haftabaşında yapmış olduğumuz telefon konuşmasında Vakıfbank’ın daha önceki kampanyalarda karşılaştığı zorlukları hatırlatmamız üzerine “Vakıfbank yetkilileri de bu konuda çaba harcıyor. Emekli öğretmenlerde ve Milli Eğitim’e bağlı çalışmayan öğretmenlerin kredilerinde gecikmeler oluyordu. Ancak Başbakan’ın talimatıyla bu süreç de hızlandı”.

Vakıfbank’a talepte bulunan tüm öğretmenler kefilsiz olarak bu krediden kolaylıkla yararlandırılıyor. Biz ise Vakıfbank’ın taahhüt ettiği Internet erişim paketlerini de paketlerimiz içine yerleştiriyor. Microsoft’un Office paketi konusunda bize bir talep gelirse onların gerekli CD’lerini de paketlerimiz içine yerleştirebiliriz” dedi.

Öğretmenlere Bilgisayar kampanyası çerçevesinde Vakıfbank Öğretmen kredi kartı sahibi olan öğretmenler kolaylıkla notebook kredisinden yararlanabiliyor. Kefilsiz olarak tahsis edilen kredi ile alınan bilgisayarlar için Microsoft işletim sistemi bedellerini de öğretmenlere iade etmeyi düşünüyor. Ancak bu iade süreci içindeki işleyiş, bedeller anlaşmalar netlik kazanmış değil. Ayrıca Microsoft’un isteyen öğretmenlere 3 yıl boyunca yıllık 2.5 dolar kiralama bedeli karşılığında Microsoft Office paketini de öğretmenlere sağlama girişimi bulunuyor. Ancak bu konuda da işleyiş konusunda net bir açıklama bulunmuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.