Ana sayfa BT Gündem Öğretmenler yarışacak öğrenciler kazanacak

Öğretmenler yarışacak öğrenciler kazanacak

169
0

Türk Telekom grup şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle Vitamin Öğretmen portalı üzerinden düzenlenen “Öğretmenler Üretiyor Ders İşleyiş Yarışması”nda son haftaya girildi. Başvurular 31 Mart 2011 tarihine kadar www.VitaminOgretmen.com üzerinden elektronik ortamda yapılabilecek. Öğretmenlerin, öğrencilerinin konuları kolayca anlamalarını ve öğrenmelerini sağlayan, özgün ve etkili ders işleyişlerine dikkat çekmeyi amaçlayan yarışmaya Türkiye genelindeki kamu/özel ilköğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji ile 8. sınıf TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin konularında hazırladıkları videolar ile katılabilecek. Öğretmenler, bu branşlarda seçecekleri bir konuda en doğal halleriyle çektikleri 5-10 dakikalık ders işleyiş videolarını www.VitaminOgretmen.com portalı üzerinden göndererek yarışmaya başvurabiliyor.

Etkili bir ders işleyişinde öğretmenin önemli bir değer olduğunu vurgulayan yarışma büyük ödüller de sunuyor. Branş bağımsız belirlenecek ilk 5 kişiden her birine 5.000TL Amerika’da 1 haftalık çalıştay, her dersten ilk 5 kişiye ise dizüstü bilgisayar ve 5 yıldızlı bir tesiste 1 hafta tatil hediye ediliyor.

Diğer Ödüller ise şöyle:

• Her dersten ilk 50 kişiye Öğretmen Mesleki Gelişim Eğitimi Projesi (ÖMGEP) katılımı 1 yıllık ücretsiz TTNET ADSL

• Kazanan öğretmenlerin sınıflarına akıllı tahta öğrencilerine Vitamin

• Tüm bu ödüllerin yanı sıra kazanan öğretmenlerin okullarından 50’sine başvuru sırasına göre Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) “Öğrenen Lider” Öğretmen Eğitimleri