Okan Üniversitesi SAP sertifikasıyla mezun ediyor

SAP’nin uluslararası boyutta sürdürdüğü “Üniversite İş Birliği Programı”na (SAP University Alliances Program) Türkiye’den bir üniversite daha katıldı. Öğrencilerine SAP sistemlerini öğreterek donanımlı mezunlar vermek isteyen üniversiteler arasında artık, Okan Üniversitesi de bulunuyor. Okan Üniversitesi kampüsünde düzenlenen törende Okan Üniversitesi adına rektör Prof. Dr. Şule Kut ve SAP adına SAP Türkiye COO’su Uğur Candan SAP UAP programında işbirliği için imza attılar. Okan Üniversitesi yapılan anlaşma çerçevesinde 2012 bahar döneminden itibaren çeşitli bölüm derslerine SAP çözümlerini entegre edecek. Okan Üniversitesi öğrencileri mezun olduklarında elde ettikleri SAP programları bilgisi sayesinde iyi bir iş bulma anlamında diğer mezunlardan avantajlı olacaklar. Öğrenciler dünyada bir çok firma tarafından tercih edilen SAP ERP, İş Zekası gibi çözümleri bundan böyle derslerinde öğrenecekler. Ayrıca Okan Üniversitesi öğrencileri istedikleri takdirde bu bilgilerini sertifikalandırabilecekler. 1988’den beri dünya çapında birçok ülkede faaliyette olan SAP Üniversite İş Birliği Programı’na üye olan üniversiteler, öğrencilerini sertifika sınavına hazırlama yetkisi kazanıyor ve böylece öğrencilerinin diğer mezunlara göre kariyer yaşamlarına daha avantajlı bir şekilde başlamasını sağlıyor.

SAP Üniversite İş Birliği Programı’na üye üniversiteler, derslerinde en güncel SAP sistemlerini kullanarak öğrencilerine interaktif bir eğitim ortamı sağlarken, öğretim üyelerine de dünyadaki diğer öğretim üyeleri ile iletişime geçebilme ve deneyimlerini paylaşabilme imkanı sağlıyor. Dahası üniversiteler, program kapsamında danışmanlık sertifikası eğitimi de verebildiğinden, öğrenciler dünyada 25’ten farklı sektörde, Fortune 100 ve Forbes 2000 listelerinde yer alan dünyanın lider firmaları tarafından kullanılan SAP programlarını öğrenerek, diğer mezunlara göre bir adım önde oluyorlar.

Dünya çapında 1.200’ü aşkın üniversitenin yararlandığı SAP Üniversite İş Birliği Programı, Türkiye’de Ağustos 2010’da başladı. SAP Türkiye, program kapsamında şu ana dek ODTÜ, Bahçeşehir Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Okan Üniversitesi ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ile anlaştı. Program çerçevesinde üniversiteler, SAP lisanslarını ücretsiz olarak öğrencilerinin eğitim ve araştırma faaliyetlerinde kullanabiliyor. Sunucunun Almanya’da yer aldığı bu modelde, üniversitedeki kullanıcılar web kullanıcı olarak sisteme bağlanıyorlar. Bu sayede üniversite, sunucunun bakımı ya da meydana gelebilecek herhangi bir problemle uğraşmak zorunda kalmıyor, herhangi bir konuyu danışmak ya da bilgi almak için ise “Üniversite Yetkinlik Merkezi” ile iletişime geçiyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu