“OPERA” turizm için perdelerini açtı!..

Fidelio’nun yeni nesil sürümü OPERA, bugüne dek hiçbir çözümün içermediği avantajlarıyla sektöre yepyeni bir soluk getiriyor. Fidelio’nun üreticisi Micros Fidelio tarafından hazırlanan ve Türkiye’de Protel güvencesiyle sunulan OPERA, dünyada 4.000’den fazla otelde kullanılıyor. Büyük veritabanlarını kolaylıkla yönetebilen ve bu özelliğiyle zincir otellerin tek bir merkezden idare edilmesini mümkün kılan OPERA, birbirinden işlevsel ve ihtiyaçlara göre özelleştirilebilen modüler bir yapıya sahip bulunuyor. OPERA, çok büyük veritabanlarını yönetmek üzere tasarlanmış Oracle veritabanı üzerinde çalışıyor ve bu da güvenlik ile sürekliliği beraberinde getiriyor. Bu sayede 10 odadan on binlerce odaya kadar istenilen büyüklükte yapılarda sağlam ve güvenli kullanım sağlanabiliyor. OPERA’ya ilişkin bilgi veren Protel Kurucu Ortağı Metin Arghan şunları söyledi: “OPERA, yalnızca bir ön büro çözümünden ibaret olmayan ve turizm ile konaklama sektörünün her türlü ihtiyacına yanıt veren yapısıyla işletmelere satış ve pazarlama anlamında da çok büyük değer katıyor. Fidelio’nun özellikle zincir oteller için geliştirilen yeni nesil sürümü olan OPERA, farklı avantajları ve gelişmiş teknolojisiyle sektör için bir devrim niteliği taşıyor. OPERA’nın modüler yapısı sayesinde merkezi rezervasyon, satış otomasyonu, gelir yönetimi, konferans yönetimi gibi ilave fonksiyonları ihtiyaca göre sisteme eklemek mümkün olabiliyor. OPERA, ülkemizin sektörel ve yasal anlamda yerel ihtiyaçları göz önüne alınarak Türkiye pazarı için hazır hale getirilmiş bir ürün. Başka bir ifadeyle, ülkemiz turizm sektörünün ve yasalarının gerektirdiği her türlü konuya göre uyarlanmış bir yazılım.”

Modern teknolojinin tüm olanaklarından yararlanılarak hazırlanan OPERA, web tabanlı yapısıyla son derece hızlı ve verimli bir çalışma ortamı sunuyor. Merkezi bir sunucuda çalışan OPERA, uçlarda herhangi bir kurulum gerektirmiyor ve internet tarayıcısı üzerinden kullanılıyor. OPERA’nın diğer bir üstün özelliği ise, birden fazla otele sahip olan işletmelere tüm otellerini tek bir ekranda izleme ve yönetme imkanı sunuyor olması. Böylece zincir oteller, bünyelerindeki her türlü işlemi kolaylıkla izleyebilme ve gereken düzenlemeleri vakit geçirmeden yapabilme olanağına kavuşuyorlar. Değişik pazar bölümleri için farklı fiyat ve tanımlar yapılmasını da mümkün kılan OPERA, tüm bu işlemlerin merkezi olarak kontrol edilmesine ve gerektiğinde güncelleme yapılmasına da olanak veriyor. Geniş veritabanı desteği, çoklu otel yapılarında merkezi idare ve birçok alanda işlevsel yönetim fonksiyonları sunan OPERA, aynı zamanda internet sitesi üzerinden doğrudan rezervasyon almaya da imkan veriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.