Ana sayfa BT Gündem Oracle’da işortağı sayısı hızla artıyor

Oracle’da işortağı sayısı hızla artıyor

115
0

Oracle Türkiye yetkilileri ve iş ortaklarını buluşturan Geleneksel İş Ortakları Gala Yemeği, Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleşti. İş ortaklarına evsahipliği yapan Oracle Türkiye Genel Müdürü Atilla Kıral, Türkiye olarak geçtiğimiz yıl önemli yatırımlara, Oracle bünyesinde satılan şirketlerin çözümlerinde ve satışında da bölgede ilklere imza attıklarını söyledi.
Kıral, telekom ve finans sektörlerinde ilk CRM satışının, satın alınan şirketlerden Retek ve Stellent’in yine ilk ürün satışlarının EMEA Bölgesi’nde Türkiye’de gerçekleştiğini belirtti. Oracle lisanslarından elde edilen gelirleri ikiye katlamayı hedeflediklerini dile getiren Kıral, bunu da iki yıldan kısa bir sürede başardıklarını, hatta 3 yılda 4 katına çıkardıklarını vurguladı.

Kıral, konuşmasında “İş ortakları sayımız 2006 finansal yılı sonu itibariyle 183 idi, 2007 mali yılımızın sonunda ise 241 oldu. Büyüme oranımız yaklaşık yüzde 32. Son iki yılda iş ortakları sayısında büyüme oranımız ise yüzde 150. Bu artış, EMEA Bölgesi’nde en yüksek büyüme oranı. Bu bizi çok mutlu eden bir gelişme. KOBİ gelirlerimiz üzerinde iş ortaklarının ağırlığı giderek artıyor. Yazılım gelirlerinin yüzde 44’ü ve EMEA gelirlerinin yüzde 45’i Oracle’in iş ortaklarıyla sağladığı çözümler üzerinden sağlanıyor” dedi