Oracle’dan bedava veritabanı

Oracle Database 10g’nin bu yeni sürümü, uygulama geliştiricilere, veritabanı yöneticilerine, öğrencilere, uygulamalarını geliştirmek için ücretsiz bir başlangıç veritabanı sağlıyor. Bağımsız yazılım geliştiriciler ve donanım üreticileri için ücretsiz olarak hazır durumda olan Oracle Database XE’nin beta sürümü İnternet’ten indirilmeye hazır durumda.Oracle Başkan Yardımcısı Thomas Kyte Oracle Database XE ile ilgili olarak, “Oracle Database XE, yazılım geliştiricilerin, veritabanı yöneticilerinin, bağımsız yazılım geliştiricilerin ve öğrencilerin, maliyetsiz bir şekilde dünyanın lider veritabanı yazılımını öğrenmelerine, yazılım geliştirmelerine ve dağıtmalarına izin veriyor. Hiç kimse artık elindekiyle yetinmek zorunda değil, herkes şimdi en iyisiyle işe başlayabilir” dedi.

Oracle Database XE, Geliştirme ve Dağıtma Altyapısı Sağlıyor

Oracle Database XE, Oracle Database 10g Release 2 kod temeli üzerine yapılandırıldı ve Oracle Standard Edition, Oracle Standard Edition One ve Oracle Enterprise Edition da dahil olmak üzere Oracle Database ürün ailesi ile tam uyumlu. Kullanıcılar kolaylıkla işe başlayabilir, talep artışı ile birlikte Oracle Database 10g’nin diğer sürümlerine upgrade olma yolunu seçebilir ve uygulamalarında değişiklik yapmaksızın onları diğer sürümlere taşıyabilir.

Oracle Database XE, Oracle Database 10g’nin diğer sürümlerinde varolan aynı ortak SQL ve PL/SQL arayüzlerini sağlıyor, buna ek olarak da farklı yazılım geliştirme topluluklarının ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir programlama arayüzü yelpazesi sunuyor. Java, .NET, PHP ve Windows geliştiriciler için tam geliştirme ve dağıtma desteği mevcut olan Oracle Database XE ayrıca, geliştiricilerin, hızla Web uygulaması geliştirmesi ve yüklemesi için Oracle HTML DB özelliğinin tüm avantajlarını kullanmalarına izin veriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.