Oracle’dan KOBİ’lere özel

Oracle, 8 Kasım 2005 tarihinde İstanbul’da “Orta Ölçekli İşletmeler için Oracle İş Yönetim Sistemleri Semineri” düzenledi. Seminerde katılımcılar işletme maliyetlerini azaltan, kârlılığı ve işlerin başarısını artıran Oracle JD Edwards EnterpriseOne çözümünü tanıma imkanı bulurken, başarı öyküleri ile sistemin sektörlere özel avantajlarını da değerlendirme fırsatı yakaladılar. Entegre bir iş platformu ile müşterilerin pahalı uygulamalara gerek kalmaksızın büyüme özgürlüğüne kavuşabildiği Oracle JD Edwards EnterpriseOne çözümünün tanıtıldığı seminerde Oracle, orta ölçekli işletmeleri biraraya getirdi. Seminer, 8 Kasım Salı günü Hyatt Regency Otel’inde düzenlendi.

Oracle EMEA’dan Paolo Leveghi’nin “Orta Ölçekli İşletmeler için Oracle İş Yönetim Sistemleri” sunumuyla başlayan seminerde Leveghi; Oracle’ın orta ölçekli işletmeleri tercih etme nedenlerini anlattı. Paolo Leveghi sözlerine şöyle devam etti; “Onbinlerce orta ölçekli müşteri Oracle’ı sistemin basitliği, ölçeklenebilirliği, uygun sahip olma maliyeti ve güvenirliği sebebi ile tercih ediyor. JD Edwards EnterpriseOne, iş süreçlerini destekleyebilecek, yazılım uyarlanması için zaman ve para harcanmasını gerektirmeksizin diğer sistemlere bir bütünlük arz edecek kadar esnek ve uyarlanabilir bir yapıya sahip.”

Seminer Oracle Türkiye Çözüm Ekibi Müdürü Cenk Kıral’ın “Orta Ölçekli İşletmelerde Pazar Değerlendirmesi” sunumu ile devam etti. Cenk Kıral sunumunda Türkiye’deki orta ölçekli işletmelerin durumunu değerlendirdi, sorunlarını irdeledi ve çözüm yolları hakkında görüşlerini dile getirdi. Kıral; “Orta ölçekli şirketler Türkiye ekonomisinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu şirketlerin verimliliklerini artırma yolunda teknoloji yatırımları yapmalarının kaçınılmaz olduğu görüşündeyiz” dedi.

Seminerde, JD Edwards EnterpriseOne ürününün hızlı ve düşük maliyet ile kuruluşlara yerleştirimine ilişkin olarak Rapid Start™ yaklaşımı da anlatıldı. Oracle, Rapid Start™ ile orta ölçekli işletmelere, birçok sürecin önceden konfigüre edilmiş olması sayesinde düşük proje maliyetli uluslararası standartlara uygun bir çözüm sağlamayı hedefliyor. Seminerin paralel oturumlarında ise farklı sektörlere özel yaklaşımları ile Oracle JD Edwards EnterpriseOne çözümü başarı hikayeleri aktarıldı.

“İlaç Sektöründe ERP Uygulaması” ile IEUlagay’dan Yıldırım Meteris, “İgdaş ERP Uygulaması” ile İgdaş’tan Mehmet Ensari, “Lezzet Dünyasına ERP ile Yolculuk” ile Penguen Gıda’dan Aykan Sözüçetin sunumlarını katılımcılar ile paylaştı. Seminerde ayrıca Tupperware ERP Çözümü ve Omron Başarı Öyküleri de anlatıldı.

JD Edwards EnterpriseOne çözümü ile Oracle, açık mimarisi sayesinde birçok farklı opsiyon ve seçim yapma konusunda esneklik sağlamaktadır. JD Edwars EnterpriseOne, diğer iş yönetim sistemleri ile kolayca arayüzler kurarken, yeni versiyonlara da rahatlıkla geçiş yapabilme imkanı sunmaktadır. Onbinlerce orta ölçekli müşterinin tercih ettiği sistem, hızlı uygulaması ile müşterilerin maliyetlerini de azaltmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.