Ana sayfa BT Gündem Oracle’dan tekstile özel çözüm

Oracle’dan tekstile özel çözüm

136
0

Oracle, her ölçekte kuruma çözüm sunan, tüm modülleri ile tam entegre bir çözüm ile farklı sektörlerdeki ihtiyaçları karşılayan JDEdwards çözümlerini ve uygulayan şirketlerin başarılı deneyimlerini paylaşmak üzere, 6 Eylül 2007 tarihinde Hyatt Regency Otel’de bir toplantı düzenledi.Dünyanın en büyük kurumsal yazılım şirketi Oracle, 2005 Aralık’ta portföyüne kattığı ABD’nin başka bir yazılım devi olan JDEdwards ürünleri ile endüstriyel üretimden finansal hizmetlere, hazır tüketim ürünlerinden sağlık hizmetleri ve kamu sektörü kurumlarına kadar birçok sektör için, eksiksiz çözümler sağlıyor. Oracle, JDEdwards Enterprise One gerçek zamanlı uygulamaları ile her ölçekte kuruma çözüm sunan, tüm modülleri arasındaki tam entegrasyon ile farklı sektörlerdeki ihtiyaçları karşılayan ve en ileri teknolojilerle yatırım değerlerini koruyan en kapsamlı ürün ve sektörel çözüm yelpazesine sahip hale geldi.
Artık bilgilere daha kolay ulaşılıyor!

Oracle, JDEdwards çözümlerini ve uygulayan şirketlerin başarılı deneyimlerini paylaşmak üzere 6 Eylül 2007 tarihinde Hyatt Regency Otel’de bir toplantı düzenledi. Açılış konuşmasını Oracle İş Uygulamaları Satış Yöneticisi Serkan Elgezen’in yaptığı toplantıda JDEdwards Kanal Satış Müdürü Emre Özeren, JDEdwards EnterpriseOne Üretim Yönetimi & Kısıt Bazlı Üretim Çizelgeleme; JD Edwards Kıdemli Danışmanı Mehmet Yalçın ise JD Edwards EnterpriseOne Maliyet Muhasebesi çözümü hakkında bilgi verdi.

Emre Özeren gerçekleştirdiği sunumunda, “JDEdwards EnterpriseOne, taleplerin yönlendirdiği en zorlu ortamlar için tasarlanmıştır. Bir taraftan işletmenizde gerçekleştirilen çalışmalardan en iyi verimi almanızı sağlarken, diğer taraftan da bu verimliliğin tedarik zincirinizi de kapsayacak şekilde genişlemesine yardımcı olur. Müşterilerinizden tedarikçilerinize kadar gerçek zamanlı her tür bilgiye daha kolay ve daha etkili bir şekilde erişebilir, veriyi ihtiyaçlarınız doğrultusunda analiz edebilir ve böylece çalışanlarınızın çalışmalarıyla tedarik zincirinizde iş ortaklarınızın çalışmalarını eşzamanlı bir hale dönüştürmenizi sağlar. Üstelik, işletmenizin başından sonuna kadar olabilecek en detaylı ve kapsamlı süreçlerinizi gerçek manada kontrol altına alabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanındaki binlerce işletme, JD Edwards EnterpriseOne’ın, taleplerin şekillendirdiği dünyamızın güçlüklerini, aynı anda tüm üretim yöntemlerini bir tek işletme çatısı altında toplayabilmeleri sayesinde rekabetçi avantaja sahip olmalarında kendilerine ne kadar yardımcı olduğunun birer ispatıdır” şeklinde konuştu.
Özeren sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle ülkemizde artık neredeyse tüm sektörlerin yurtdışı ve yurtiçi pazarlarda rekabet edebilmeleri için terminlemenin ve bu terminlemeyi sağlayabilecek optimizasyon altyapıları ile butik üretim tarzına geçişin kaçınılmaz olmaya başladığı bu dönemde, ileri seviye planlama yöntemleri ile JDEdwards Enterprise One ürünü sizlere gerçek bir çözüm vaat etmektedir.”

Toplantıda JD Edwards EnterpriseOne Maliyet Yönetimi sunumunu gerçekleştiren Mehmet Yalçın ise “Bize göre esnek olmak demek, seçeneklere sahip olmak demektir. İşletmenizin, müşterilerinizin isteklerine adapte olması gerekir. Kendinizi sürekli olarak gelişen teknoloji trendlerinin ve değişen iş modellerinin ötesinde tutmalısınız; biz de işte bu nedenle kurumsal yazılımlara birden fazla yaklaşım sunuyoruz. Bazı yazılım şirketleri, tüm bu sürece tek bir yönden bakıyormuş gibi yaklaşıyorlar. Dünyaya tek bir yönden bakıyorlar ve bu görüşlerini de ‘tek beden herkese uyar’ mantığıyla müşterilerine de benimsetmeye çalışıyorlar. Ancak, gelir ve şirket büyüklüğü gibi veriler, siz müşterilerimizin nasıl iş yaptıklarını tam olarak açıklamamakta ve gelişmekte olan kurumsal çözümler hakkında da bize yeterince bilgi vermemektedir. Bunun yerine, müşterilerimizin yazılım konusunda yapacakları yatırımlara yönelik kararları, yazılımlarımızı nasıl kuracakları ve yazılımlarımız kurulduktan sonra da nasıl kullanacakları konusunda, sahip oldukları öncelikler hakkında bilgi almakta ve bu şekilde başlangıçta bir fark yaratmaktayız. İşte müşterilerimizin; Oracle’ın bünyesine kattığı JD Edwards EnterpriseOne kurumsal çözümünün sürdürmekte oldukları faaliyetlerine nasıl uyduğuna dair, bize söyledikleri bunlar” şeklinde konuştu.

Yalçın ayrıca, “Maliyet muhasebesi çözümleri kağıt üzerinde aynı kavramları kullanıp benzer sonuçlara varıyor gibi görünseler de bu sonuçlara ulaşmada esneklik ve maliyet simülasyonları yapabilmek, verimli ve karlı bir satış, planlama altyapısına sahip olabilmek için vazgeçilmezdir” sözleri ile JDEdwards Enterprise One ürünü maliyet çözümlerinin gerçekten esnek olan akışını sunumuyla katılımcılara kanıtlama fırsatı buldu. JDEdwards’ın bir diğer ayırtedici özelliği de JDEdwards Türkiye ekibi tarafından Türkiye için özelleştirilmiş Maliyet Muhasebesi çözümü.
JDEdwards Türkiye başarısını yurtdışında da kanıtladı!
JDEdwards; 1977 yılından Oracle ile birleşme öncesine kadar, 1 milyar dolarlık cirosu, 300’den fazla iş ortağı ve 12 binin üzerindeki müşterisi ile 100’ün üzerinde ülkede, dünyanın en esnek ve fonksiyonel kurumsal çözümü olarak global pazarda yer aldı.

JDEdwards Türkiye ekibi; gerek yurt içi, gerekse yurtdışında gerçekleştirdiği başarılı JDEdwards çalışmaları sonucunda, birçok önemli referansa sahip bulunuyor. Yurt içi projelerin yanı sıra, uluslararası projelere de imza atan JDEdwards Türkiye ekibi, dünya çapında faaliyet gösteren birçok firmanın kurumsal projelerinde, eğitim ve danışmanlık hizmeti sunarak, tecrübesini Türkiye sınırları dışında da kanıtladı ve bu anlamda Türkiye’de örnek bir danışmanlık faaliyeti gösterdiğini de ispatlamış oldu.