Oracle’ın tercihi Network Appliance

Oracle, Uluslararası Anlamda Bilgi Teknolojileri (IT) Altyapısına Network Appliance Depolama Ürünlerini YerleştirdiÖzellikle veri tabanı ve iş uygulamaları alanında dunyanın en büyük yazılım firması olan ve danışmanlık, dış kaynak kullanımı ve diğer katma değerli hizmetleri müşterilerine ileten Oracle, kendisi için kritik öneme sahip olan ve hızla artan boyutlara ulaşan verilerinin yönetimine ilişkin yaşadığı sorunları çözdü.

Fortune 500’de yer alan, 9 milyar doları geçen yıllık gelire sahip olan ve dünya çapında 40,000 kişiyi çalıştıran Oracle, yoğun verileri ve iş uygulamaları nedeni ile önemli depolama problemleri ile karşı karşıya gelmekte ve bu alanda dünyadaki en iyi çözümü araştırmaktaydı.

Oracle özellikle son yıllarda hızla artan verilerinin depolanmasına ilişkin ihtiyaçlarını belirleyerek bu ihtiyaçlar paralelinde en uygun olan altyapı mimarisini oluşturdu ve uygun ürünleri kendi IT yapısına entegre etti.

Oluşturulan bu yapının başarıya ulaşmasındaki en önemli etkenlerden biri, Oracle’ın E-Business Suite On Demand’e (EBSO) ilişikin yeni ürünleri ve hizmetleri devreye sokmasıdır. Oracle binlerce sayıdaki müşterisinin hergün artan ve güncellenen verilerini ESBO sayesinde Austin, Texas’taki ana merkezinde tutmakta. Müşterilerinin her türlü verisinin depolanmasının yanısıra Oracle, kendi bünyesinde uluslararası olarak çalıştırdığı uygulamaların ve verilerin depolanmasına ilişkin bir yapı oluşturdu.

Bu anlamda belirlenen temel unsurları göz önünde bulundurarak karmaşıklığın azaltılması, yönetilebilirliğin artırılması ve kolaylaştırılması, yedeklemenin hızlandırılması ve kolaylaştırılması ile toplam sahip olma maliyetinin azaltılması önceliklerine bağlı bir altyapı tasarlandı.

Çözüm: Network Appliance Depolama Sistemleri

Oracle, 4 yıl önce varolan depolama konfigürasyonunu gözden geçirerek, yeni bir depolama ve network altyapısı modelllemesi çıkardı. Bu dönemlerde sektörde birçok kullanıcı ve müşteri “ağ üzerindeki depolama altyapılarının hedeflenen performansı iletip iletmediğine ilişkin endişelerini” ortaya atarlarken, Oracle ve binlerce Oracle müşterisi Network Appliance (Netapp) sistemlerinin hedefledikleri performansı sağlayabilmesi ve toplam sahip olma maliyetlerini azaltması nedeni ile sistemlerine yüklenmesine karar verdi.

Bugüne gelindiğinde Oracle, dünya çapında Netapp’ın depolama çözümlerini ve ürünlerini sisteminde en geniş anlamda kullanan ve uluslararası anlamda iç yapısında tamamı ile Netapp kullanan firma konumundadır.

Oracle Uluslararası IT Hizmetleri Kumanda Merkezi Direktörü Bill Weils yürütülen çalışma ile ilgili olarak;
“Sağladıkları yüksek uygulanabilir, sağlam ve istikrarlı performansları, bize sunacağı uzun dönemdeki düşük sahip olma maliyeti gibi etkenleri göz önünde bulundurduğumuzda kritik iş uygulamalarımızın sürekliliği açısından depolama alanında Network Appliance ile çalışmayı tercih ettik. Yapılan uygulamalar sonrasında Netapp çözümleri depolama temelli yönetim alanında bize %50 performans artışı sağladı. Bunun yanısıra toplam IT ortamı iş hedeflerinin elde edimesine uygun bir yapıya getirildi ve kritik IT personeli daha önemli olan farklı projelerde istihdam edildi.” dedi.

ESBO ile çok uyumlu şekilde çalışan cluster yapıdaki hata töleranslı Netapp çözümleri üzerinde yüzlerce On Demand müşterisinin birbirinden bağımsız 1600 veri tabanı ve uygulaması bulunmakta. Uluslararası Veri Merkezi Operasyon Başkanı Mitchell McGovern projeye ilişkin olarak;
“Oracle olarak ESBO’yu çalıştırmak için kolay yönetilebilirliği nedeni ile Netapp’ı seçtik. Netapp çözümleri oldukça iyi şekilde ölçeklenebilen yapısı ile bizim platformlarımıza oldukça iyi şekilde adapte olarak büyümemize imkan tanımakta” dedi.

Platform Mühendisliği IT Operasyonları Direktörü Craig Yappert;
“Yüksek hızlı Netapp ürünlerini yüksek işlem sayılarına sahip uygulamalardaki birincil yedekleme ortamlarında kullanmaktayız. Netapp yoğun depolama ihtiyaçlarımızı merkezileştirmemize imkan tanımakta. Netapp sistemleri sayesinde sistemlerimizi kolaylıkla ve hızlı şekilde hazırlayabilmekteyiz. Buna ek olarak sistemin yönetimi konusunda önemli ölçüde kazancımız olan zaman ve insan kaynağını farklı görevler için etkin biçimde kullanabilmekteyiz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.