Ana sayfa BT Gündem Oracle işortakları zirvesinde iş liderleri buluştu

Oracle işortakları zirvesinde iş liderleri buluştu

114
0

Oracle’ın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Oracle İş Ortakları Çözümler Zirvesi, bu yıl Oracle Avrupa Birliği’ne Katılım Ülkeleri Bölgesi Başkanı Alfonso Di Ianni katılımıyla gerçekleşti. 22 Kasım 2006 tarihinde Swissotel’de düzenlenen zirvenin onur konuğu olarak açılış konuşmasını yapan Di Ianni, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Oracle coğrafi yönetim alanı olan Avrupa Birliği’ne Katılım Ülkeleri Bölgesi’ndeki en sıcak gelişmeleri ve fırsatları bine yakın Türk iş dünyası lideri ile paylaştı. Oracle İş Ortakları Çözümler Zirvesi’nde Oracle müşterileri ile Oracle teknolojilerini kullanarak uygulama geliştirmiş ve çözümlerini Türkiye’nin önde gelen kurumlarının hizmetine sunmuş İş Ortakları tanışma fırsatı yakaladı.

Oracle Türkiye Genel Müdürü Atilla Kıral; Oracle iş ortakları, müşterileri, profesyonelleri ile Türk iş dünyasını her yıl geleneksel olarak Oracle İş Ortakları Çözümler Zirvesi gibi bir bilgi alışverişi platformunda biraraya getirmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, şunları söyledi; “Türkiye olarak, Oracle iş ortakları ağında önemli bir yere sahibiz. Oracle teknolojilerinin sunduğu avantajlardan faydalanan tüm iş ortaklarımızın sayısının her geçen gün artması Oracle’a ve çözümlerine duyduklarının güvenin bir ifadesi. İş ortaklarımızın, Oracle teknolojileri ile çözüm geliştirerek dünya arenasında önemli başarılara imza atmalarına tanık olmaktan gurur duyuyoruz.”

Kıral’ın ardından söz alan Oracle Avrupa Birliği’ne Katılım Ülkeleri Bölgesi Başkanı Alfonso Di Ianni, Oracle için iş ortaklığı yapısının çok önemli olduğunu vurgulayan konuşmasında şunları söyledi: “Biz Oracle olarak, attığımız her adımımızda iyi bir hizmet sunmanın ve rekabetçi olmanın önemine inandık. Ve sahip olduğumuz kaynakları, iş ortaklarımızın en iyi çözümleri geliştirmeleri için onların hizmetine sunuyoruz. Bilgi çağı olarak nitelendirdiğimiz bu çağda, Oracle olarak biz de, müşterilerimiz ve iş ortaklarımıza bilgiyi yöneterek, faaliyet alanlarında mükemmelliği yakalamaları için tüm gerekli araçları sağlamak misyonumuzla çalışıyoruz.”

Sundukları platform çözümlerinde Oracle gibi büyük iş ortaklarının yanı sıra yerel yazılım üreticileri ile de sinerji yaratmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Intel Türkiye Genel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem, sunumunda Intel olarak firmaların toplam sahip olma maliyetinde adreslenebilecek yeni teknolojiler geliştirmeye ve uygulamaya odaklandıklarının üzerinde durdu. Ertem konuşmasında Intel’in onümüzdeki 5 yıl içinde watt başına performans artışının %300 olmasını hedeflediğini belirterek HP ve Oracle gibi büyük oyuncularla beraber uygulamaya geçirilecek bu teknolojilerin; firmaların, kurumların ve ülkelerin gelişiminde büyük rol oynayacağına inandıklarını söyledi.