Ana sayfa BT Gündem Oracle işortaklarına özel katalog

Oracle işortaklarına özel katalog

185
0

Oracle, iş ortaklarının çözümlerine dünyanın her yerinden hızlı erişim olanağı sağlayan ve online bir dizin olarak genişletilmiş, yeni Oracle® PartnerNetwork Çözümler Kataloğu’nu hizmete sundu.
Katalog, müşterilerin ve iş ortaklarının, özel ihtiyaçlarını karşılayan
çözümleri bulmak, satın alma sürecini kısaltmak ve dağıtımı hızlandırmak için gittikçe büyüyen Oracle iş ortaklığı ekosistemi ile
hızla bağlantı kurmasını sağlıyor.

Oracle Fusion Middleware teknolojisine dayanan yeni Oracle® PartnerNetwork Çözümler Kataloğu, geniş kapsamlı bir çözüm arayışında olan kullanıcılar için süreci hızlandırarak, Oracle’ın gittikçe büyüyen iş ortakları topluluğuna daha iyi hizmet vermek üzere geliştirildi. Katalog, şimdi 13 dilde hazır durumda ve çözüm tipi, ürün, müşteri boyutu, bir iş ortağının bulunduğu yer, nerelere servis verdiği ve satış yaptığına dayalı olarak arama yapılmasını sağlayan yeni fonksiyonlara sahip. Oracle® PartnerNetwork Çözümler Kataloğu, SOA (Servis Odaklı Mimari) ve Grid gibi yeni teknolojileri kullanan iş ortaklarının yanı sıra Oracle® Uygulamaları ve iş ortağının çözümleri arasında onaylı entegrasyona sahip iş ortaklarını bulmak için de kullanılabiliyor. Tek bir portal arayüzünde müşteriler iş ortakları ile iletişim kurabilirken, iş ortakları da müşteri taleplerini alıp yönetebiliyor.

Oracle İş Ortakları ve Kanallardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Doug Kennedy: “Çözümler Kataloğu, ister müşteri isterse potansiyel müşteri olsun, kullanıcıların özel ihtiyaçlarını karşılayacak servislere ve çözümlere sahip iş ortaklarını bulmaya yardım ediyor. İş ortakları da Oracle’ın Çözümler Kataloğu’ndan büyük kazançlar elde ediyor ve Oracle markasının gücünden yararlanarak, pazarda fark yaratabiliyor. Ayrıca Oracle, bu yıl pazarlama aktivitelerine katılan iş ortakları sayısının iki katına çıkmasını ve Çözümler Kataloğu’nun çözüme, servis ve uzmanlığa sahip doğru iş ortağının bulunmasına yardım etme açısından önemli bir kaynak olmasını bekliyor” dedi.

Oracle’ın yenilikçi Çözümler Kataloğu aynı zamanda, Oracle ve iş ortaklarının çözümlerinin uçtan uca uygulamaları için kılavuz sağlayan yeni hazırlanmış ISV (Bağımsız Yazılım Geliştirici) Çözüm Haritası’nın arka uç veri deposu da olacak. Kullanıcılar ISV Çözüm Haritası’nı açtıklarında bir iş ortağını ve doğrudan onun katalogdaki profilini tıklayabilecek. Katalog, iş ortağı çözümü hakkında tüm tanımları ve iletişim bilgilerini içerirken, kullanıcılara teknolojinin temellerini tümüyle açıklamak için basit bir yol da sunuyor.

Dünya çapındaki Oracle İş Ortakları kazancını artırıyor
Yeni Çözümler kataloğu ile Oracle, iş ortakları topluluğunun erişilebilirliklerini artırmayı hedefliyor. İş ortakları, pazarlama çalışmalarını genişletmek, potansiyel müşterilere erişimlerini artırmak ve veritabanlarını desteklemek için Oracle markasını tercih ediyor. Ayrıca, her bir iş ortağı profili için eşsiz, markalı URL’ler, Oracle.com, Google ve Yahoo gibi arama motorları yoluyla iş ortaklarının çözümlerinin bulunmasını kolaylaştırıyor. Şimdi Oracle.com, OPN ve Oracle Technology Network’ün, yaklaşık 10 milyon üyeyi kapsayan global kullanıcı topluluğu, Oracle’ın iş ortaklarının çözümlerine erişebiliyor. Katalog aynı zamanda, tamamlayıcı çözümlerle iş ortaklarının diğer iş ortakları ile iletişim kurmasını sağlayarak, faaliyetlerin geliştirilmesini de destekliyor.

Kuzey Amerika’da sertifikalı bir iş ortağı olan Logical Apps’in CEO’su Chris Capdevila: “Daha fazla müşteriye ulaşmak açısından Oracle® PartnerNetwork, bize kılavuzluk eden iyi bir kaynak. Müşteriler, bu platformda belirli zorlukları aşmak için çözüm arıyor. OPN Çözümleri kataloğu, müşterilerin, Oracle ile ortak başarılara imza atan Sertifikalı İş Ortakları’nı aradıkları özel bir buluşma noktası olarak bizim için gerçekten iyi bir kaynaktır” dedi.