Ana sayfa BT Gündem Oracle ISV center 1 yaşında

Oracle ISV center 1 yaşında

129
0

Oracle, Avrupalı yazılımcıları İstanbul’a çekiyor
İstanbul’u Avrupa’nın yazılım başkenti yapma hedefiyle hayata geçirilen Oracle İstanbul ISV Migration Center, açıldığı ilk yıl Oracle ekosisteminin en hızlı büyüdüğü merkezlerden biri oldu.

Bir yılda 215 projeyi başarıyla hayata geçiren merkez, bu süre içerisinde birçok Avrupa ülkesinden 300’den fazla bağımsız yazılım şirketine farklı platformlarda ev sahipliği yaptı.

Avrupalı bağımsız yazılım geliştiriciler için önemli bir buluşma noktası haline gelen Oracle ISV Migration Center, ilk yılında 215 bağımsız yazılım geliştirici şirketinin Oracle teknolojisine geçişine imkan sağlayarak, Oracle iş ortaklığının en hızlı büyüdüğü önemli merkezlerden biri haline geldi. İstanbul ISV Migration Center’ın bu başarısının ardından, Oracle Rusya ve Polonya’da da benzer merkezler açma kararını aldı.

Oracle ISV Migration Center, Avrupa Birliği’ne Katılım Ülkeleri Bölgesi’ndeki bağımsız yazılım geliştiricilerin (ISV) Oracle Veritabanı ve OFM ürünlerine geçişini sağlayarak, tüm işletmelere liderliğe giden yolda iş çözümleri sunmak amacıyla hayata geçirilmişti. Bir yıl içerisinde, aralarında Arnavutluk, Sırbistan, Romanya, Yunanistan, Kıbrıs, Malta, Ukrayna, Letonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan’ın da yer aldığı birçok Avrupa ülkesinden 300 bağımsız yazılımcı merkezi ziyaret ederek bilgi aldı. Tanıtım amaçlı düzenlenen birer günlük sekiz seminerlere ise 150 yazılımcı katıldı.

Merkezin bu başarısından dolayı memnun olduklarını belirten ISV Migration Center Müdürü Nilgün Ercan, yazılım geliştiricilere 48 saatten kısa bir sürede Oracle platformuna geçiş imkânı sunduklarını, merkezin bölgede iş fırsatlarını genişletmek isteyen yazılımcılardan büyük ilgi gördüğünü söyledi.

ISV Migration Center’dan destek alanlar memnun

Avrupalı bağımsız yazılım geliştiricilerinin buluşma platformu haline gelen ISV Migration Center gittikçe artan bir ilgiyle karşılaşırken, merkezden destek alan yazılım evleri de bu hizmetten oldukça memnun. Oracle iş ortaklarının daha fazla Oracle teknolojisi kullanmaya başlamasıyla, diğer yazılım evleri de Oracle teknolojilerini çözümlerine uyarlamaya başladı.

Oracle ISV Migration Center’ı, “Ortaklarımıza yarar sağlamak amacıyla Oracle ile gerçekleştirdiğimiz yakın ortaklığın sabitleştirildiği önemli bir merkez, anlamlı bir işaret” diye değerlendiren Fujitsu Siemens Computers Türkiye Ülke Müdürü Cem Soysal, “ Sofistike ürün ve çözümlerimiz – Oracle’a yönelik FlexFrame gibi- ISV’lere Altyapıya Yönelik Servis ve özellikle Mimariye Yönelik Servis hedefleri sağlıyor. IMC, ortaklarımıza, sahip oldukları potansiyeli fark edebilecekleri mükemmel bir kolaylık. Oracle altyapı çözümü için FlexFrame, Oracle Grid teknolojisine temel olan ilk dinamik IT çözümüdür. Oracle’la birlikte geliştirdiğimiz The Dynamic Data Center çözümü, bireysel uygulamalar için yüksek talep almaktadır ve onların kullanımındaki ileri teknoloji ISV’leri destekliyoruz,” açıklamasında bulundu.

Netapp Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı, “ 2000 yılında başlayan Netapp ve Oracle arasındaki güçlü ve stratejik işbirliğinin bir uzantısı olarak, geçtiğimiz yıl bölgede çok önemli bir görev üstlenen ISV Migration Center’da, veri depolama altyapısı olarak Netapp platformları tercih edildi. Bu birliktelik sayesinde, Oracle iş ortakları Netapp’ın yüksek performanslı donanımları ve veri depolama tabanlı akıllı fonksiyonları ile çalışma şansına sahip olarak kendi çözümlerini zenginleştirme fırsatı bulabildiler. Bu önemli projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Oracle ISV Migration Center’ı kullanan yazılım geliştiricilerden Formalis Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Tamer Gülce ise “Ölçeklenirlik, yüksek erişim ve performans, Oracle 10g, Oracle Java platform çözümlerinin geniş ve güçlü desteği, Oracle Migration Workbench araçlarının kapasitesi, Oracle teknik destek gücü gibi bir çok önemli özellik Oracle’ı seçmemize neden oldu” yorumunu yaparken, Macaristan LOXON Solutions KFT’den Tamas Erni’nin görüşleri ise şöyle: “Oracle teknolojilerini kullanarak edindiğimiz deneyim ve Oracle SOA tabanlı çözümleri ile Oracle ile ortaklık yapmak, bizlere uzun ve verimli bir temel sunuyor.”