Oracle kapılarını Ankara’da “Geleceğe” açtı

Oracle’ın gelecek vizyonu doğrultusunda şekillenen Oracle uzmanlık ve çözüm alanlarının paylaşıldığı “Oracle Açık Dünya” etkinliği, Türkiye Bilişim Derneği tarafından organize edilen ve bilişim dünyasını biraraya getiren Bilişim’05 kapsamında, 11 Kasım 2005 Cuma günü Ankara Sheraton Oteli’nde gerçekleşti.2005 yılında gerçekleştirdiği satın alımlarla kurumsal yazılım dünyasındaki gücünü artıran Oracle, son dönem gelişmelerle beraber şekillendirdiği gelecek vizyonunu geleneksel “Oracle Açık Dünya Ankara” etkinliğinde aktardı. Kamu ve özel sektör firmaları için bir marka haline gelen etkinlikte, geleceğe yön veren Oracle uzmanlık ve çözüm alanları paylaşıldı.

Geleneksel olarak her sene Ankara’da gerçekleştirilen “Oracle Açık Dünya Ankara” etkinliği, bu yıl Türkiye Bilişim Derneği tarafından organize edilen “Geleceği Yönetin” temalı Bilişim’05 kapsamında düzenlendi. 9 – 11 Kasım 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilen Bilişim’05 etkinliğinin son günü, Oracle Açık Dünya etkinliğine ev sahipliği yaptı. Ankara Sheraton Otel’inde gerçekleşen etkinliğe, bine yakın kamu ve özel sektör temsilcisi katıldı.

Oracle Açık Dünya etkinliği, Oracle Türkiye Genel Müdürü Atilla Kıral’ın “Oracle ile Geleceğe Bakış” başlıklı açılış konuşmasıyla başladı. Kıral, konuşmasında Oracle’ın son dönemde global pazarda gerçekleştirdiği yeni şirket alımlarına değinerek Oracle bilgi birikimi ve uzmanlığını yeni alanlara taşıdıklarını kaydetti. Kıral konuşmasını şöyle sürdürdü: “Oracle’ın geleceğini yeni satın alımlarla devam eden büyüme stratejisi şekillendiriyor. Yeni alanlara taşıdığımız uzmanlığımız, lider teknolojilere sahip olmamız, kurumlara artan AR-GE sayesinde en mükemmel yenilikleri ve dünya standartlarında desteği sunmamız bizi, dünyanın en büyük kurumsal yazılım üreticisi yapıyor.”

Oracle Türkiye E-iş Uygulamaları Satış Danışmanlığı Müdürü Kansu Atikler’in “Kurumsal Kaynak Planlaması ile Stratejik Yönetim” sunumuyla devam etti. Ardından Uzman Satış Danışmanı Kemal Ülkü “Servis Odaklı Mimari ve Kurumsal Entegrasyon”, Uzman Satış Danışmanı Nuri Cömert “[email protected]: Bilgi Yönetimi Platformu” ve Uzman Satış Danışmanı Hakan Güven “[email protected]: Hazır Kahve” başlıklı sunumlarıyla Oracle Açık Dünya etkinliğinde yer aldı.
Açık Dünya etkinliğinin ‘Başarı Hikayesi’ bölümünde ise, trafik sigortasında denetimin sağlanması amacıyla hayata geçirilen TRAMER projesi anlatıldı. Trafik Sigortası Bilgi Merkezi Müdürü Mehmet Üst, “TRAMER İlk Adım Projesi” başlıklı sunumuyla, Oracle Grid ve Linux teknolojilerinin projeye katkılarını ve bir e-devlet uygulaması olarak TRAMER’in başarısını katılımcılara aktardı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.