Ana sayfa BT Gündem Oracle tekstilde de rekabet avantajını artıyor

Oracle tekstilde de rekabet avantajını artıyor

111
0

Tekstil sektöründe gerçek zamanlı üretim takibi ile verimlilik ve maliyet kontrolünü sağlamanın önemini kavrayarak, bu anlayış çerçevesinde tekstil sektöründe rekabet avantajını sağlayan güçlü teknolojik çözümler sunan Aktek ve Experteam firmaları, dünyanın en büyük yazılım şirketi Oracle’ın E-İş Uygulamaları ile başarılarına başarı ekliyor. Aktek ve Experteam firmaları, 4 Eylül 2007 tarihinde Hyatt Regency Otel’de düzenlenen bir toplantıda, Oracle E-İş Uygulamalarının kendi geliştirdikleri yazılımlara katttığı verimi, performansı, Oracle EPR desteğiyle oluşturdukları çözümleri tekstil firmalarıyla paylaştı. Oracle E-İş Uygulamaları’nın kanıtlanmış iş çözümlerini, üretim aşamalarıyla bütünleştirerek tekstil sektörünün Türkiye’ye özel gereksinimlerine yanıt verecek şekilde tamamlayan Aktek ve Experteam firmalarının çözümlerinin ayrıntılı bir şekilde anlatıldığı ve deneyimlerin paylaşıldığı toplantıda, İş Ortakları merak ettikleri soruların cevaplarına da ulaştılar.Toplantıda Experteam tarafından Oracle E-İş Uygulamalarının modüler yapısı ve temel özellikleri hakkında bilgiler sunuldu. Özellikle tekstil sektöründeki üretim yapısına uygun olan Oracle Proses Üretimi, Satınalma, Satış, İleri Fiyatlandırma, Maliyet ve Finansal modülleri tanıtıldı. Experteam’in başarı ile gerçekleştirdiği birçok proje deneyiminden örnekler paylaşıldı. Oracle E-İş Uygulamalarının firmalara sağladığı katmadeğerler ve tekstil sektörünün kendine has süreçlerinin Oracle E-İş Uygulamaları ile ne şekilde çözüldüğü, katılımcılara örnekler ile aktarıldı. Katılımcıların karşılaştığı sorunların Oracle E-İş Uygulamaları ile ne şekilde çözülebileceği tartışıldı ve bu sorunların çözümü ile sağlanacak rekabet avantajları vurgulandı.
Toplantıda Aktek ise Boya, Apre, Dokuma ve İplik sektörüne uygun ek gelişmeler ile ilgili olarak geniş bir sunum ve live sistem üzerinden gerçek datayla deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Aktek yapılan E-İş uygulamasının standart özelliklerinin yanısıra kullanıcıların sistemi kolayca kullanmalarını sağlayacak finans, lojistik, insan kaynakları ve üretim yönetimi ile ilgili ek geliştirmeler olan ithalat, ihracat, çek cirolama, çekle ödeme, kur farkı ve vade farkı hesaplaması/faturalaması, puantaj ve bordro entegrasyonu, iş emri otomasyonu, otomatik tartı entegrasyonu, barkod okuyucu ve yazıcı entegrasyonu, boya otomasyon sistemi, iplik üretim otomasyonu, dokuma otomasyonu, apre otomasyonu ve kalite kontrol masası otomasyon sistemleri hakkında detaylı bilgi vererek, canlı demo yaptı.

Bir Başarı Hikayesi

Tekstil sektörüne yalnızca yazılım üreterek değil, sektör deneyimini de paylaşarak
danışmanlık veren Aktek ve Experteam, sektör ve uygulama tecrübeleri ile Oracle
E-İş Uygulamalarının sağlam ve kanıtlanmış çözümlerini iplik ve dokuma sektörünün
gereksinimlerini karşılayacak şekilde genişleterek tekstil alanındaki en
güçlü çözümü oluşturdu.

Aktek ve Experteam firmalarının Oracle çözümlerinden yararlanarak geliştirdikleri yazılımlar, barkod ve otomasyon sistemleri ile entegre olarak zamanında bilgiye erişim imkanı sağlıyor, verimliliği artırıyor.