Oracle ve OBase güçlerini birleştirdi

Perakende çözümleri alanında dünyanın en büyük şirketi Retek ve Profit Logic’i satın alan Oracle ile Türkiye ve Avrasya’daki perakende devlerinin operasyonlarını müşterilerine özel olarak geliştirdiği yazılımlarla yöneten Obase, perakende sektöründe güç birliği yaptı.Oracle ve Obase imzaladıkları stratejik iş ortaklığı anlaşması ile varolan işbirliklerini, perakende iş çözümlerinde dünya lideri Retek ve Profit Logic ile güçlendiriyor. Yeni işbirliği kapsamında Obase, Oracle’ın perakende çözümleri olan Retek ve Profit Logic’i satacak ve satış sonrası danışmanlık, uygulama ve eğitim hizmetlerini verecek Türkiye’deki tek firma oldu.

Perakende sektörüne özel yazılım çözümleri üreten Retek Inc. ve Profit Logic’i satın alarak sektöre global ölçekte verdiği önemin altını çizen Oracle ile Türkiye ve yurt dışındaki perakendecilerin yazılım ihtiyacını karşılayan Obase, perakende yazılımında dev bir iş ortaklığına imza attı. Aynı zamanda Oracle’ın İş Uygulamaları alanında iş ortağı olan Obase, yeni imzaladıkları anlaşma ile bu ortaklıklarını genişletiyor. Anlaşma kapsamında Obase, Oracle’ın perakende çözümleri olan Retek ve Profit Logic’i satan ve satış sonrası danışmanlık, uygulama ve eğitim hizmetlerini veren Türkiye’deki tek firma oldu. Obase, perakendeyi; tüm yönleriyle entegre eden, kolay ve elverişli hale getiren yenilikçi çözümler sunan ve işlemleri hızlandıran Retek ve Profit Logic ile İş Zekası ve Mağazacılık çözümlerinde büyük bir atılım yapmayı ve lider olmayı hedefliyor.

Retek, perakende sektörüne özel; ürün, kategori, arka ofis ve lojistik yönetimine yönelik yazılım çözümleri üretiyor. Finans ve insan kaynakları için arka-ofis fonksiyonelliği içeren Retek, planlama, ticaret, arz zincirinin yanı sıra perakende kanallarını genişleten kapsamlı bir çözüm sağlıyor. Retek’in müşterileri arasında dünyaca ünlü GAP, Banana Republic, Giorgio Armani, Tesco, Toys’r Us, Old Navy gibi perakende devleri bulunuyor. Oracle’ın ürünü olan ProfitLogic ile Retek kombinasyonu perakende sektörünün en kapsamlı yazılım çözümünü yaratmış oldu. Retek’in perakende planlaması ve uygulama çözümleri, ProfitLogic’in Perakende Kar Optimizasyonu (Retail Profit Optimization) yazılımı ve Oracle’ın veri tabanı altyapısı ile ERP uygulamaları, müşterilere entegre perakende yönetimi sunuyor. Oracle’ın Retek ve ProfitLogic çözümleri perakendecilere; brüt karda, satışta ve envanterde %15’e kadar artış sağlıyor.

Oracle Türkiye İş Uygulamaları Organizasyonu Ülke Müdürü Gürhan Kalelioğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Obase ile gerçekleştirdikleri iş ortaklığı konusunda şunları söyledi: “Perakendecilik sektörü dünya ekonomisinin temel taşlarından biri olarak öne çıkıyor. Sektöre verdiğimiz önemi, Retek ve Profit Logic’i satın alarak gösterdik. Retek ile dünyanın dört bir yanındaki perakendecilere yazılım çözümleri sunuyoruz. Türkiye’de ise perakende sektörünün en önemli ismi Obase ile gerçekleştirdiğimiz stratejik iş ortaklığı ile operasyonlarımızı güçlendirmeyi hedefledik. Perakende sektörüne tam bir çözüm sağlamak amacıyla Retek’in mağazacılığa özel çözümleri ile birlikte Oracle’ın Profit Logic, e-İş Yönetim çözümleri ve 10g Teknoloji çözümleri ürününü de birlikte pazara sunuyoruz. Obase’in yerel ve bölgesel deneyimi sayesinde de çözümlerimizi daha verimli yöneteceğiz. Uzun yıllardır perakendecilik sektöründeki dev kuruluşlara hizmet veren Obase ile iş ortaklığımızın başarılı sonuçlar getireceğine inanıyoruz.”

Obase Genel Müdürü Bülent Dal, Oracle ile gerçekleştirdikleri iş ortaklığı ile ilgili olarak şunları söyledi: “Obase olarak tam on yıldır, küçük büyük her sektördeki işletmenin yazılım ihtiyacını karşılamanın yanında yurt dışına da yazılım ihraç ediyoruz. Türkiye’nin dört bir yanına müşterilerimize özel olarak geliştirdiğimiz yazılımlarla hizmet veren bir şirket olarak, bölgesel alanda hizmet yapımızın gücüne inanıyoruz. Vizyonumuz ise Türkiye ve yurt dışındaki perakende sektöründeki gücümüzü uluslararası deneyim ile birleştirmek. Bu bizi hem bölgesel hem de global arenada liderliğe taşıyacaktır. Oracle ile devam ettirdiğimiz İş Uygulamaları Organizasyonu ortaklığımızın yanı sıra, hayata geçirdiğimiz yeni iş ortaklığının da bu anlamda bize katkıda bulunacağını düşünüyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.